طراحی اپلیکیشن موبایل

“طراحی اپلیکیشن موبایل” ، حضور در پرمخاطب ترین بازار فناورانه کشور

بر اساس آمارهای ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور ضریب استفاده از تلفن همراه در ایران حدود 150 درصد است.که تقریبا 6 درصد بیشتر از آمارهای قبلی است.بر اساس فصل نامه ارائه شده توسط سازمان رگولاتوری (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور) در ایران حدود ۱۲۵ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۳۹۱ سیم کارت فعال وجود دارد. با توجه به پشتیبانی تلفن های همراه هوشمندِ اندرویدی از دو سیم کارت، همچنین آمار موثق فروشگاه اندرویدی کافه بازار و موبایل های هوشمند غیر اندرویدی، برآورد می شود بیش از 45 میلیون تلفن همراه هوشمند در ایران فعال باشد. این جامعه آماری برای هر کسب و کاری به اندازه کافی وسوسه انگیز و قابل توجیه هست که کسب و کار خود را در قالب اپلیکیشن موبایل در آن توسعه دهد. این رویکرد یعنی توجه و تاکید بر همان اصل ساده و مهم بازاریابی (حضور در جایی که مشتری حضور دارد) طراحی اپلیکیشن موبایل می تواند به صورت مستقل و یا یکپارچه و هماهنگ با وب سایت باشد.

در صورتی که در حال حاضر وب سایت فعالی دارید این امکان از نظر فنی وجود دارد که کل محتوا و امکانات سایت شما در قالب یک برنامه هوشمند موبایلی به مخاطبان و مشتریان عرضه شود. ممکن است یک برداشت ساده مانع بهره مندی شما از جامعه پرمخاطب و بزرگ تلفن های هوشمند شود مبنی بر این که: «سایت ما از طریق موبایل هم در دسترس است» از نظر فنی درست به نظر می رسد اما رفتار کاربران کامپیوتر و موبایل در استفاده از اینترنت یکسان نیست.

تغییر رفتار کاربران در استفاده از اینترنت

در حدود 81 درصد از کاربران تلفن های همراه،محصولات و خدمات مورد نیاز خود را از طریق موبایل جست و جو می کنند.26 درصد از افراد  برنامه های مخصوص به محصول مورد نظرشان را هم جست و جو می کنند.

طراحی اپلیکیشن موبایل بخش به غیرقابل انکاری از دنیای فناوری تبدیل شده است، دلیل آن را باید در محبوبیت شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان مبتنی بر تلفن همراه دانست که پیش زمینه تغییر رفتار کاربران کامپیوتر و موبایلی را ایجاد کرده است. حتی کسانی که اینترنت را به صورت مشترک هم با کامپوتر و هم با موبایل استفاده می کنند رفتار یکسانی در استفاده از این دو ابزار ندارد. تحقیقات نشان داده است حتی کاربران حرفه ای، فعلان حوزه فناوری و کسانی که به صورت مدوام با اینترنت در ارتباط هستند تمایل کمتری دارند که از مرورگرهای موبایلی برای مشاهده سایت ها استفاده کنند. این موضوع تاکیدی بر این مهم است که نداشتن یک برنامه مستقل روی تلفن کاربر به معنی حذف شدن از زمان و محدود علاقه هزاران مخاطب تلفن های هوشمند است.

در نهایت هدف استفاده از اپلیکیشن های موبایل  تقویت و آموزش مشتری در مورد نام  و برند تجاری شما است. هرچه او بیشتر به شما اعتقاد داشته باشد ، بیشتر به شما و شرایط فروش شما اعتماد می کند و در نهایت به برند شما متعهد می شود.

یک قدم فراتر از وب، استفاده از امکانات خاص تلفن همراه

تلفن های همراه در ارزیابی رفتار، دریافت و ارائه اطلاعات از مشتری به شما و از شما به مشتری از تمامی ابزارهای مشابه خود جلوتر هستند. امکان تعامل صوتی و تصویریِ در لحظه به واسطه سهولت ابزارهای چندرسانه ای (دوربین، میکروفن و بلندگو) امکان تعاملی فراتر از یک ارتبااط ماشینی را برای کاربر فراهم می کند. کافیست به لحاظ نوع کسب و کار و محصولی که ارائه می کنید از این قابلیت ها در اپلیکیشنی که طراحی می شود به درستی استفاده کنید آنوقت شاهد معجزه ای خواهید بود که از ابتدای توسعه اینترنت تاکنون کسی مشابه آن را ندیده است.

تقویت کنجکاوی  مشتریان

دلیل اصلی که باعث می شود مردم برنامه تلفن همراه شما را دوست داشته باشند ، تجربه کاربری است که هنگام استفاده از برنامه به دست می آورند.اپ های موبایلی باید افراد را در مورد نیازها و خرید هایشان کنجکاو می کند و اشتیاق و انگیزه خرید را در آنها ایجاد می کند.

“توسعه کسب و کار” با ارتباطات شخصی در حریم کاربر

.تاثیر ساده ترین پیام ها در حریم خلوت افراد به مراتب از سایر حوزه ها بیشتر و قدرتمندتر است. وقتی کسب و کار شما روی گوشی تلفن همراه یک کاربر نصب می شود به این معنی است که توانسته اید به حداقل فاصله با مشتری برسید. این فرصت تا صدها سال نصیب بزگترین برندهای جهان نمی شد مگر با صرف میلیون ها دلار تبلیغات. استفاده از این فرصت به مهارت شما در ارائه مزیت ها و محتوایی دارد دارد که از طریق اپلیکیشن خود به کاربر ارائه می کنید. پیش نیاز این مهم داشتن یک برنامه موبایلی استاندارد و کاربرپسند است.

سایر مزایای استفاده از اپلیکیشن های موبایلی

اگر با وجود نکات گفته شده،هنوز به دلایل بیشتری برای برای طراحی یک اپ موبایلی نیاز دارید،این نکات را در نظر داشته باشید:

به کمک یک اپلیکیشن موبایل می توانید:

  • مشتریان تان را از محصولات و پیشنهادات جدید مطلع کنید.
  • خودتان را از رقبا متمایز کنید.
  • با طیف جوان تری از مشتریان در ارتباط باشید.
  • می توانید به داده های مکانی کاربران دسترسی پیدا کنید. می توانید بیاموزید که مردم در چه زمانی و کجا بیشتر محصولات شما را خریداری می کنند.
  • اهمیتی ندارد،دفتر و محل کار شما در دور افتاده ترین شهرها باشد، شما در جیب آنها قرار خواهید گرفت. لوگوی شما به طور پیش فرض روی صفحه تلفن همراه آنها قرار می گیرد

“طراحی و توسعه اپلیکیشن” با “آروند”:

طراحی یک اپلیکیشن موبایل شاید تنها راه نجات کسب و کار شما نباشد،اما قطعا آینده کسب و کار شما را تضمین می کند.داشتن یک اپلیکیشن موبایلی به تضمین حضور قوی برند شما کمک می کند.

اما ساخت یک اپ موبایلی کار آسانی نیست.اگر به یک اپلیکیشن موبایلی شگفت انگیز و موثر در کسب و کارتان نیاز دارید،باید از یک متخصص در این حوزه کمک بگیرید.ما در آروند تضمین می کنیم شما از بهترین خدمات توسعه اپلیکیشن های موبایلی استفاده کنید. ما با مشتریان خود صحبت می کنیم و بهترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین گزینه را به آنها ارائه می دهیم.

برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر می توانید،همین الان با مجموعه تماس بگیرید.

 

ما چه کاری انجام میدهیم؟

ما یک آژانس دیجیتال مارکتینگ با محوریت طراحی سایت در اصفهان هستیم. همواره تلاش کرده‌ایم که تا تمام آنچه مشتریان ما برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند را ریزبینانه بررسی و تحلیل کنیم تا بهترین مسیر را پیش روی آنها بگذاریم. در تمام فرایند طراحی سایت در کنار شما هستیم .