طراحی لوگو

در واقع لوگو، به نشانه و علامتی گفته می شود که شامل تصویر، نوشته و ترکیبی از هر دو مورد است. لوگو بایستی منحصر به فرد طراحی شود تا بیانگر کسب و کار مورد نظر، سازمان، اشخاص و… باشد. بنابراین برای شروع هر کاری، ابتدا باید لوگوی آن را طراحی نمود‌. امروزه بسیاری از شرکت های معروف، اقدام به طراحی لوگو می کنند و حتی پس از مدتی آن را تغییر می دهند.

لازم به ذکر است که طراحی لوگو دارای اصول و تکنیک های بسیاری است که بایستی به تمامی آنها توجه نمود. در غیر اینصورت، لوگو نه تنها بیانگر کسب و کار و برند نبوده، بلکه زیان های بسیاری را به افراد تحمیل می کند. پس اگر شما نیز جزو افرادی هستید که می خواهید در زمینه طراحی لوگو در اصفهان، اطلاعاتی کسب کنید یا به دریافت مشاوره و راهنمایی در این زمینه نیاز دارید؛ پیشنهاد می کنیم همراه ما باشید.

منظور از طراحی لوگو در اصفهان چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، لوگو پیش نیاز شروع هر کسب و کاری است. به نشانه گرافیکی که در بردارنده سمبل، علامت، نوشته یا ترکیبی از همه اینها باشد، لوگو گفته می شود. پس انواع شرکت های تجاری، تولیدی و کسب و کارهای کوچک و بزرگ از لوگو به عنوان معرفی محصولات و اهداف خود به مخاطبانشان استفاده می کنند. از ویژگی های بارز طراحی لوگو در اصفهان، میتوان موارد زیر را بیان نمود:

 • طراحی لوگو سبب معرفی و شناساندن برند شرکت و کسب و کارها به افراد می شود. پس باید به گونه ای زیبا و کارآمد طراحی شود که طراحی لوگو در اصفهان، دربردارنده تمامی این ویژگی ها است.
 • تصویر لوگو اولین چیزی است که با شنیدن نام یک برند، به ذهنتان خطور می کند. مانند اپل، نایک، آدیداس و…

مزایا و اهمیت طراحی لوگو

در واقع، لوگوها نشان دهنده چهره کسب و کار، برند، خدمات یک شرکت و… هستند. پس میتوان گفت که با طراحی لوگو، میتوان به اهداف بسیاری دست یافت. از جمله مهمترین مزایای آن، موارد زیر را بیان می کنیم:

 • سبب شناخت فوری برند می شود: با طراحی لوگو در اصفهان، مشتریان برند مورد نظر را به خوبی به خاطرشان میسپارند. زیرا به خاطر سپردن رنگ و الگوها آسانتر از کلمات و حروف است.
 • مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد: یک طراحی لوگوی خوب و ماهرانه، سبب جذب مشتری می شود. بسیاری از افراد با سپردن طراحی لوگوی خود به افراد مبتدی و کم تجربه، به خود و کسب و کارشان آسیب وارد می کنند. پس سعی کنید که طراحی لوگوی خود را به افراد متخصص بسپارید و به یاد داشته باشید که هیچ چیزی گرانتر از طراحی ارزان نیست!
 • اشتراک گذاشتن ارزش های تجاری با معنای بیشتر: لوگو اهرمی برای ارتباط با پیام های برند و ارزش ها است. پس در طراحی لوگوی خود، یک مفهوم کلیدی را بیان کنید. همچنین سعی کنید که آن را ساده نگه دارید.

اصول طراحی لوگو در اصفهان

طراحی لوگو در اصفهان نیز مانند طراحی سایت در اصفهان، دارای چندین اصول است که در ادامه به بیان آنها می پردازیم:

 • لوگوی طراحی شده ساده بوده و هیچ گونه اضافه کاری و جزئیات بیهوده ای ندارد.
 • لوگوی طراحی شده برای هر کسب و کاری، به زمان خاصی محدود نبوده و میتوان برای مدت زمان طولانی آن را به کاربرد. همچنین اعتبار و اهمیت خود را نیز از دست نمی دهد.
 • در طراحی لوگو در اصفهان، از رنگ ها استفاده درستی می شود که یکی از موارد مهم است.
 • لوگو بدون رنگ و در حالت سیاه و سفید هم خوانا بوده و زیبا است. همچنین بایستی هماهنگ با موضوع کسب و کار افراد بوده و با فرهنگ جامعه نیز در تعارض نباشد.
طراحی لوگو در اصفهان

مراحل طراحی لوگو در اصفهان

برای طراحی لوگو، بایستی ۷ مرحله زیر را انجام دهید:

 • برای برند خود یک تعریف در نظر بگیرید. با نگاه کردن به لوگوهای مختلفی، پیام های متفاوتی را دریافت میکنیم. پس بایستی لوگوی شما نشانگر اهداف، باورها، داستان و محور کلی کسب و کارتان باشد.
 • ایده های متفاوتی را در ذهنتان مرور کنید. بنابراین توصیه میکنیم که برای ایده خود، مفهوم و ماهیت برند خودتان را تعریف کنید. همچنین میتوانید لوگوی سایر رقبای خود را بررسی کرده و از نقاط ضعف و قوت آنها برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید.
 • سپس نوبت به انتخاب سبک لوگو می رسد. میتوانید هر یک از انواع سبک های کلاسیک، مدرن، سنتی و دست ساز را به صورت مجزا یا ترکیبی در طراحی لوگوی خود به کار برید.
 • مرحله بعدی، انتخاب نوع لوگو است. همانطور که در بالا بیان کردیم، لوگو دارای انواع مختلفی مانند تصویری، نوشتاری و ترگیبی است. پس بر اساس ماهیت و نوع برندتان، لوگوی مناسب خود را پیاده سازی کنید.
 • در انتخاب رنگ لوگو، دقت کنید. زیرا تاثیر بسیاری در جذابیت آن دارند. هر یک از رنگ ها، انرژی و پیام خاصی را منتقل می کنند. به طور مثال، رنگ قرمز نشانه شادی و هیجان است یا رنگ آبی حس اعتماد و آرامش را انتقال می دهد.
 • پس از سپری نمودن تمامی مراحل فوق، باید نوع فونت و سبک نوشتاری لوگوی خود را مشخص کنید. فونت هایی مانند سرین، سنس، دست نویس، فانتزی و نمایشی از جمله فونت های مورد استفاده در لوگو هستند که انتخاب هر یک، به سبک لوگوی شما بستگی دارد.
 • سپس نوبت به طراحی اجرایی لوگو می رسد. برای این کار میتوانید یک طراح لوگو استخدام نمایید یا از لوگوساز آنلاین استفاده کنید. در مرحله آخر، لوگوی طراحی شده از تمامی جوانب، بررسی شده و در صورت وجود مشکل، تغییراتی در آن ایجاد می شود.

انواع لوگو

لوگوها دارای انواع مختلفی هستند که در ذیل به بررسی سه نوع آن می پردازیم:

 • لوگو تصویری: به لوگوهایی که شامل شمایل و نماد باشند، لوگو تصویری گفته می شود. پس در طراحی این نوع از لوگو، از اشکال و تصاویری که نشانگر شرکت، کالا و خدمات یا کسب و کار باشد، به کار گرفته می شود. ولی لوگوهای نوشتاری ساده تر از لوگو تصویری هستند. زیرا بیننده بایستی به تفسیر لوگو تصویری بپردازد که کمی پیچیده و مشکل به نظر می رسد.
 • لوگو نوشتاری: نام دیگر این نوع از لوگو، تایپ یا نماد کلمه ای نیز است. با تغییر اندازه، نوع چیدمان و ترکیب فونت نام برند یا شرکت، میتوان لوگو نوشتاری طراحی نمود. به یاد داشته باشید که این نوشته ها بایستی خوانا بوده و قابلیت تشخیص را داشته باشند.
 • لوگو ترکیبی: این نوع لوگو نیز ترکیبی از نوشتار و تصویر است‌.

نتیجه گیری

یکی از اقدامات اساسی برای هر شرکت، کسب و کار یا معرفی شخص خاص، طراحی لوگو است. به طور کلی، بدون آن هیچ یک از کسب و کارها نمیتوانند پیشرفت کنند. ولی برخی از افراد تصور می کنند که طراحی لوگو، کار بسیار آسانی بوده و به تخصص خاصی نیاز ندارد. در حالیکه اگر لوگو دارای هیچ گونه مفهوم و جذابیتی نباشد، نه تنها سبب پیشرفت افراد و معرفی برندشان نمیشود؛ بلکه آسیب بسیاری را به آنها وارد می کند. پس یک روش طراحی مناسب و ماهرانه برای لوگو، بسیار مهم بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. این طراحی به روش، اصول و تکنیک های بسیاری نیاز دارد. در این مقاله سعی نمودیم شما همراهان را با طراحی لوگو در اصفهان آشنا نموده و مطالب کافی در این زمینه را ارائه دهیم. امیدواریم که اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید.

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!