5 راهکار خلاقانه برای تامین منابع محتوای سایت


5 راهکار خلاقانه برای تامین منابع محتوای سایت

بعد از راه اندازی سایت اولین و مهمترین گام در مسیر تکمیل سایت تامین محتوای بخش ها و صفحات مختلف است که در بسیاری از مواقع می تواند برای صاحب سایت به یک چالش جدی تبدیل شود، چرا که خیلی بیشتر از چیزی که تصور می شود به زمان، انرژی و تمرکز نیاز دارد. این محتوا عمدتا شامل متن، تصویر صوت و فیلم است که در حال حاضر همچنان نسبت متن و تصویر از سایر قالب ها بیشتر است.

به دلیل این که در بیشتر مواقع تخصص و شناخت صاحب سایت از محصول یا خدمتی که قصد دارد ارائه کند بیشتر از هر توسعه دهنده یا تولید کنند محتوا است بیشترین مسئولیت تامین محتوا به عهده ایشان است، با حال تامین منابع محتوا با تولید محتوا متفاوت و الزامی نیست مالک سایت خودش تولید کننده هم باشد. توصیه های زیر کمک می کند تآمین و تولید محتوا سریعتر و بهتر انجام شود.

قبل از پرداختن به این مطلب لازم است در پاسخ به پرسش بسیاری از دوستان که در مورد محل فعالیت مجموعه آروند سوال کرد بودند عرض کنیم آروند به لحاظ استقرار فیزیکی در اصفهان مستقر است و به همین دلیل هم در بیشتر عناوین تبلیغاتی ما عنوان «طراحی سایت در اصفهان» وجود دارد. اما ارائه خدمات فارغ از محدودیت های مکانی به هر وب سایتی در چارچوب قوانین کشوری امکان پذیر است.

5 راهکار خلاقانه برای تامین منابع محتوای سایت
5 راهکار خلاقانه برای تامین منابع محتوای سایت

منابع چه تاثیری در تامین محتوای سایت دارد؟

هر چقدر منابع محتوا در دسترس پذیرتر و موثق تر باشد هزینه الویه و ثانویه تامین محتوا پائین تر است. بنابراین قبل شروع کار برای تولید محتوا پرداختن به منابع از اصول الزامی و حیاتی است. منابع محتوا گاهی می توند روند تولید محتوا را با مشکل مواجه کرده یا برعکس از سایت شما یک منبع قابل اتکاء برای مراجعین ایجاد کند. روش های زیر به منبع به عنوان یک عامل موثر بر هزینه و روند اشاره دارد.

اول: تامین کننده یا تولید کننده رسمی یا جهانی

به سراغ منابع جهانی بروید، تقریبا به غیر از مواردی که مستقیما به فرهنگ و قومیت بر می گردد سایر محصولات و خدمات دارای منابع جهانی هستند که می تواند به عنوان پایه ای مستحکم برای تولید یا حتی تامین به صورت بازنشر مورد استفاده قرار گیرد. این مهم در مورد خدمات هم صدق می کند و قابل استفاده است. وبسایت‌های خارجی که به صورت روزانه محتوای مفید تولید میکنند را بیابید و از محتوای آنها برای آپدیت نگه داشتن سایتتان استفاده کنید.

دوم: نظرات کاربران

بازخوردها یکی از بهترین و واقعی‌ترین منابع تامین محتواست خصوصا وقتی منطبق با واقعیت باشد حتی اگر آن واقعیت شکل مثبت در ظاهر نداشته باشد مثل زمانی که یک مشتری یا کاربر از خدمات یا محصولات انتقاد می کند یا پیشنهاداتی اساسی برای انتقال تجربه خود ارائه می کند. بخش قابل توجهی از محتوای خرده فروشی‌های آنلاین را تجربه‌های کاربران شکل می دهد. از این منبع مهم باید در همه حال استقبال و استفاده کرد. مثلا اگر نحوه استفاده از یک کالا برای تعداد زیادی از مشتریان مشخص نیست و یا مشکلی در نحوه استفاده از آن وجود دارد و شما راه حلی دارید میتوانید آن را به یک مقاله تبدیل کنید.

سوم: رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یک منبع عالی برای تامین محتواست. بخش قابل توجهی از نقاط مثبت و منفی رقبا، انتظارات مشتریان در رسانه های اجتماعی منتشر می شود. ممکن است اکثر این نظرات به طور مستقیم به شما و کسب و کار شما مربوط نباشد اما هر نوع محتوایی که پیرامون خدمات شما منتشر می شود می تواند شکلی از  منبع برای تامین یا تولید محتوا باشد. استفاده از رسانه های اجتماعی برای تامین محتوا به معنی بازنشر بدون تحقیق بررسی محتوای انتشار یافته سایر برندها یا کاربران نیست بلکه سرنخ هایی است که می تواند ما را به آسانی به نیاز کاربران متصل کند.

چهارم: آزمایش ها و تست ها

تست ها و آزمایش‌هایی که برای سخت افزارها انجام می شود را دیده اید؟ ویدئوهای آنها از پربازدید‌ترین انواع محتواست. تست و آزمایش اگرچه برای کالاها و محصولات فیزیکی متداول‌تر و مشهودتر است می تواند برای خدمات هم به شکلی شبیه سازی شود و معمولا معیار خوبی برای تعیین صحت سلامت و یا تایید کیفیت یک کالا یا خدمت به حساب می آید. این شکل از محتوا همیشه طرفدار دارد تا جایی که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی و حتی هواپیما سازی که مخاطب عام هم ندارند اقدام به انتشار محتوای آزمایش‌های تخصصی خود می‌کنند.

پنجم: گوگل

گوگل یکی از مهمترین و اصلی‌ترین ابزار برای سئو و تولید محتواست. اگر به دنبال تولید یک محتوای مفید هستید که کاربران بیشتری را به وبسایت شما هدایت کنید از پیشنهادهای گوگل غافل نباشید! با شروع سرچ در نوار جستوگر گوگل پیشنهاداتی ارائه میشوند که هرکدام میتوانند عنوان یک مقاله پر مخاطب باشند.

منابع تامین محتوا تنها محدود به این تعداد ذکر شده نیست اما این موارد در شمار پر استفاده ترین منابع برای تامین محتوا هستند. شما در مسیر تامین منابع محتوای سایت خودتان با چه مشکلات و موانعی مواجه شدید و چه تجربیاتی برای تامین محتوا به کار بستید؟ اگر علاقه مند به این مبحث هستید تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید