قیمت طراحی سایت


قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت با هزینه سایت تفاوت دارد. به این مثال توجه کنید: شما در حال مطالعه این مقاله هستید و بابت مطالعه آن هیچ پولی پرداخت نمی کنید چون این مقاله رایگان است و برای آن قیمتی تعیین نشده است، پس این مقاله برای شما بدون قیمت یا رایگان است. شما برای مطالعه این مقاله به اینترنت متصل شده اید و برای استفاده از اینترنت یک دستگاه (کامپیوتر، موبایل یا تبلت) خریده اید، همچنین اشتراک اینترنت خریده اید و زمان گذاشتید. اینها همه هزینه است اگرچه قیمت تمام شده برای خواندن آن مقاله نیست. پس الزاما هر چیزی که قیمت ندارد به این معنی نیست که هزینه هم ندارد.

تفاوت قیمت طراحی سایت با هزینه سایت چیست؟

قیمت یک سایت ممکن است پایین باشد اما هزینه آن بالا و همینطور بالعکس. اگر قیمت طراحی سایت در اصفهان را استعلام کنید شما یک بهای تمام شده بدست می آورید نه هزینه، پس به این معنی است که باید در کنار قیمت هزینه راه هم در نظر داشته باشید. در این مطلب به عوامل موثر بر هزینه ایجاد سایت پرداختیم. این عوامل می تواند با کمی تغییر در بهای تمام شده یک سایت تغییر محسوسی ایجاد کند که در درازمدت و کوتاه مدت هزینه های متفاوتی را به دنبال خواهد داشت.

برای مثال هر چقدر مدت زمان ثبت دامنه و یا میزان فضای میزبانی شما طولانی تر باشد قیمت سایت بالاتر می رود اما هزینه آن در طول مدت تعیین شده کمتر است و بالعکس هرچقدر مدت زمان اجاره فضای میزبانی کمتر و کوتاه تر باشد قیمت طراحی سایت کمتر است اما هزینه آن در یک فرایند سالانه مستلزم پرداخت های بیشتری است.

قیمت تمام شده سایت، به معنی هزینه نهایی آن نیست !

در فروش خدمات بر خلاف فروش کالا یا محصول فیزیکی تعداد متغییرهای موثر بر بهای تمام شده زیادتر است و برخی از آنها ممکن است چندان محسوس نباشد. مثلا ممکن است در بهای تمام شده یک وب سایت روند پشتیبانی چندان محسوس نباشد و به همین دلیل هزینه آن از بهای تمام شده که همان قیمت واقعی است کسر شود و در نتیجه سایت قیمت معقولی در زمان استعلام داشته باشد اما در روند استفاه از آن هزینه آن بخش پائین را چندبرابر جبران کند.

سایت های ارزان قیمت پرهزینه تر هستند !

بهای تمام شده هیچ کالا و خدمتی نمی تواند در حالت عادی از بهای تولید یا تبدیل آن کمتر باشد، پس وقتی ارزش یک خدمت از بهای تمام شده آن پائین تر است باید در جستجوی قطعه گمشده ای باشید که این قیمت به واسطه آن ایجاد شده است. گاهی ارزان بودن  غیرعادی و غیرمنطقی یک کالا یا خدمت به دلیل حذف هزینه هایی است که یا نامحسوس است یا حذف آن ممکن است به قیمت از دست رفتن یک امتیاز دیگر بدست آمده باشد.

برای مثال برخی از طراحان مستقل و آزاد که به صورت رسمی و ثبت شده فعالیت نمی کنند ممکن است قیمت پائین تری ارائه کرده و سایت ارزان در اختیار شما قرار دهند اما ممکن است این سایت بدون قرارداد رسمی  از نظر حقوقی شما را با مشکلات فراوانی مواجه کند. همین موضوع در مورد زیرساخت های فنی هم وجود دارد.

قیمت طراحی سایت در اصفهان
قیمت طراحی سایت در اصفهان

یک دلیل موجه برای ایجاد سایت خیلی ارزان

گاهی در مسیر تجارت محصول یا خدمتی قرار می گیرید که شناخت چندانی از آن ندارید یا ممکن است ایده ای به ذهن شما خطور کرده است که دقیقا نمی دانید واکنش بازار و مشتریان به آن چگونه خواهد بود. در این مواقع ترجیح اول تست کردن فضای کار است. اینجاست که به حداقل رساندن هزینه ها و بواسطه آن راه اندازی سایت ارزان توجیه دارد. کافیست این موضوع (یعنی هدف نهایی خودتان) را صریح و شفاف با شرکت مجری در  میان بگذارید. در این مواقع می توانید به جای ثبت یک سری پیوسته نامِ دامنه تنها یک نام ثبت کنید. به جای ثبت فضای میزبانی یک ساله از فضای ماهانه استفاده کنید و به جای طراحی گرافیک اختصاصی از پیشفرض قالب آماده استفاده کنید.

مقایسه قیمت و ارزش در یک وب سایت

در مفاهیم کلان اقتصاد قیمت همان چیزی است که مشتری پرداخت می کند، ارزش چیزی است که در قبال آن دریافت می شود. وقتی کفه این ترازو از به سمت قیمت پائین برود مشتری نتیجه می گیرد که خرید گرانی انجام داده است وقتی به سمت ارزش پائین بروند مشتری به این نتیجه می رسد که خرید خوبی کرده است. تعادل حالتی است که دو طرف را راضی نگه می دارد. گاهی مشتریان ارزش وب سایت خود را نه در مقابل آنچه که هست بلکه در مقالب انتظارات خود ارزیابی می کند. اگر این انتظارات واقع بینانه نباشد ممکن است این تصور پیش بیاید که سایت مورد نظر ارزش آن را نداشته است.

بین قیمت، هزینه و ارزش در یک سایت ارتباط مستقیم وجود دارد و نمی توان تنها بر اساس یکی از این سه گزینه یک سایت را ارزیابی کرد،  تفکیک این سه مورد از یکدیگر برای بعضی از مشتریان که به دنبال ساختن یک سایت شخصی یا سایت ارزان قیمت هستند اهمیت چندانی ندارد که این اشتباه است. یک سایت موفق باید بر اساس هر یک از این سه گزینه ارزیابی و راه اندازی شود.

قیمت یک سایت در طول زمان

وب سایت ها در طی یک فرایند میان مدت یا بلند مدت ارزشمند می شوند. بنابراین یک وب سایت در زمان راه اندازی یک قیمت دارد که دارای واحد ارزش قابل محاسبه است. پس از مدتی ارزش این وب سایت به لحاظ این که فناوری پیوسته در حال حرکت است یا کمتر می شود یا بیشتر. اگر وب سایت مربوطه فعال باشد و به واسطه بازخورد کاربران امکانات و فعالیت تجاری آن توسعه یابد به مراتب به ارزش و قیمت آن افزوده می شود. این همان مبحث معروف برندینگ است.

قیمت طراحی سایت در اصفهان

در بسیاری از مواقع افراد وب سایت فعالی را مدنظر قرار دارد و بر اساس آنها تصمیم به راه اندازی سایت می گیرند در صورتی که ممکن است چندین سال از فعالیت و توسعه آن سایت گذشته باشد و آن سایت ماحصل دهها بروزرسانی یا چندین بازنویسی باشد. اینجاست که برآوردهای قیمت و هزینه کمی سخت و حرفه ای می شود. شما می توانید یک فروشگاه تازه تاسیس را با یک مغازه یا شرکت باسابقه مقایسه و ارزش گذاری کنید.

قیمت طراحی سایت در اصفهان و شهرهای مختلف

قیمت یک سایت در شهرهای مختلف تفاوت قابل تاملی دارد اما هزینه ها بر خلاف قیمت نزدیک به هم و در بسیاری از موارد یکسان است. قیمت اولیه تاثیرگرفته از عوامل کاملا انسانی است. هزینه زندگی یک طراح در تهران، مشهد و اصفهان یکسان نیست. بر همین اساس نمی توان قطعی قضاوت کرد که قیمت طراحی سایت باید چقدر باشد اگرچه میانگین نسبی برای آن وجود دارد. ما در اصفهان به صورت تخصصی بر راه اندازی انواع سایت های وردپرسی و همچنین طراحی و برنامه نویسی سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی متمرکز هستیم.

صرف نظر از این که کجا مستقر هستید با شما اطمیان می دهیم با یک قیمت کاملا رقابتی بدون کسر خدمات آماده ایم خدمات طراحی و راه اندای وب، اپلیکیشن و دیجتیال مارکتنیگ به شما ارائه کنیم. اگر این مطلب به تمامی سوالات شما پاسخ نداد همکاران ما آماده مشاوره رایگان شما هستند. تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!