اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها


یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار پرطرفدار که جزو شبکه‌های مجازی تخصصی به حساب می‌رود لینکدین است. این شبکه در بین شبکه‌های مجازی به محل تجمع متخصصان و افراد حرفه‌ای تبدیل شده است و سایر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و … از لحاظ عضویت افراد متخصص به پای لینکدین نمی‌رسند. لینکدین یکی از مراجع و منابع بسیار مهمی است که باعث می‌شود تا متخصصان و حرفه‌ای‌های هر شغل دور هم جمع می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم به اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها اشاره کنیم و اگر شما هم دوست دارید با این موضوع بیشتر آشنا شوید تا انتهای مقاله درکنار ما بمانید.

کاربران لینکدین بیشتر در کدام کشورها سکونت دارند

بیشترین حجم کاربران موجود در لینکدین در کشور آمریکا ساکن هستند اما لینکدین یک شبکه جهانی است و افراد زیادی در سراسر دنیا در این پلتفرم جهانی عضو هستند و از آن استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که لینکدین در ۳۸ کشور جهان که دارای اقتصاد پویا هستند بیش از یک میلیون نفر عضو دارد و این موضوع اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها را مشخص می‌کند.

لینکدین یک شبکه B2B‌ محسوب می‌شود که قابلیت بازیابی هم دارد. البته شما باید بتوانید شبکه خود را گسترش دهید تا بتوانید به سود برسید.

چطور می‌توان در لینکدین به تعامل بیشتری رسید| اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها

یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود در لینکدین به تعامل بیشتری برسید استفاده از تصاویر است. استفاده از تصویر و عکس شاید به نظر خیلی مهم نیاید اما تاثیر بسیار زیادی در نحوه ارتباط سایرین با شما دارد و میزان تعامل را بسیار بالا می‌برد. برای اینکه به اهمیت این موضوع پی ببرید به این مثال می‌پردازیم. تحقیقات نشان داده است که اضافه کردن یک عکس مناسب برای پست‌‌های قرار گرفته در پلتفرم لینکدین میزان بازدید آن را تا ۱۱ برابر افزایش می‌دهد.

البته استفاده از تصویرهای غیر مرتبط همچین اثری ندارد و میزان بازدید از پست شما را افزایش نمی‌دهد. جالب است بدانید که داشتن تصویر برای پروفایل نیز به همین اندازه مهم است.

شناخت مخاطبان در لینکدین و نقش آن در میزان موفقیت شما

یکی از مواردی که باید برای موفقیت بیشتر در این پلتفرم به آن توجه کنید شناخت مخاطبان است. این کار به شما کمک می‌کند تا در تهیه پست‌های خود نقشه راه مشخصی اتخاذ کنید. اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها کاملا مشخص است. باید بدانید که اغلب مخاطبان لینکدین افراد ۳۰ سال به بالا هستند و جوانان و نوجوانان مخاطب این پلتفرم نیستند.

همان‌طور که می‌دانید مخاطبان این پلتفرم افرادی هستند که در کار خود تخصص و مهارت دارند. اغلب از افراد دانشگاهی محسوب می‌شوند و علاقه‌‌مند به بحث‌های علمی هستند. شما می‌توانید از ابزارهای موجود در سایت لینکدین استفاده کنید و اطلاعاتی در مورد کسانی که پست‌های شما را می‌بینند و جذب آن می‌شوند کسب کنید. این موضوع می‌تواند در تهیه پست‌ها و مطالب با بازدید بیشتر به شما کمک کند.

لینکدین و ایجاد گروه| روشی موثر در افزایش بازخورد

یکی از مواردی که می‌تواند باعث افزایش بازخورد پست‌های شما شود ایجاد گروه در لینکدین است. شما با ایجاد یک گروه می‌توانید افرادی که به نوعی به فعالیت‌های انجام شده توسط شما علاقه دارند و یا در حیطه شغلی شما فعال هستند را پیدا کنید. وقتی گروه تشکیل می‌دهید لازم نیست افراد را به صورت کانکشن به پروفایلتان اضافه کنید. افراد به عضویت گروه شما در می‌آیند و از مطالب و پست‌های شما استفاده می‌کنند. به این شکل به تعداد مشتریان شما افزوده می‌شود.

اهمیت لینکدین در کاریابی و استخدام |اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها

لینکدین بستر مناسبی را برای معرفی انواع شغل و حرفه فراهم می‌کند و به همین دلیل برای افرادی که به دنبال پیدا کردن شغل و کار کردن در رشته‌های تخصصی هستند یک پلتفرم بسیار مناسب محسوب می‌شود. لینکدین مانند یک فناوری پیشرفته عمل می‌کند و به افراد فرصت می‌دهد تا با سایر متخصصان در هر رشته‌ای تعامل کنند. اینجا است که اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها به خوبی خودش را نشان می‌دهد.

زیرا کارفرمایان هم می‌توانند تقاضای کار سایر اعضا را بررسی کنند و با مهارت‌ها و تخصص‌های اعضای لینکدین آشنا شوند و بهترین کارمندان را به استخدام خودشان درآورند.

آشنایی با پلتفرم لینکدین و قسمت‌های مختلف آن

لینکدین از قسمت‌های مختلفی مانند صفحه اصلی، نمایه، شبکه من، مشاغل، علایق، نوار جستجو، پیام‌ها، اعلان‌ها و دعوت‌ نامه‌های در انتظار تشکیل شده است. در ادامه توضیح مختصری در مورد این بخش‌ها می‌دهیم.

صفحه اصلی در لینکدین

همان‌طور که از نامش پیدا است صفحه اصلی یا همان خانه (HOME) است که اخبار اصلی را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

نمایه در لینکدین

این بخش مربوط به معرفی شما است. شما می‌توانید عکس پروفایل، مشخصات، شغل و … را در این قسمت وارد کنید. همچنین در قسمت پایین آن مواردی مانند تجربه‌های کاری، تحصیلات و هر چیزی که بخواهید را می‌توانید وارد کنید. چیزی شبیه به همان رزومه که برای استخدام ایجاد می‌کنید.

معرفی شبکه من

در این بخش لیست تمام افراد متخصصی که در این پلتفرم با آن‌ها در تعامل هستید را می‌توانید ببینید.

مشاغل و لینکدین

در این بخش می‌‌توانید لیست آگهی‌‌های استخدام که توسط کارفرمایان گذاشته می‌شود را مشاهده کنید و اگر به دنبال کار هستید این بخش به درد شما می‌خورد.

مزایای استفاده از لینکدین | اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها

استفاده از لینکدین مزایای بسیار زیادی برای کاربران به همراه دارد. هر چند استفاده از لینکدین در ایران به اندازه سایر پلتفرم‌ها رایج نیست اما شما از طریق آشنا شدن با این پلتفرم می‌توانید از مزایای بسیار زیاد آن استفاده کنید و از اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها آگاه شوید.

  • لینکدین یک ابزار تحقیق و بررسی به شمار می‌رود.
  • برای کاریابی فضایی بسیار مناسب است.
  • در این فضا می‌توانید شرکت‌های مختلف را دنبال کنید.
  • امکان عضویت در سایر گروه‌های موجود در پلتفرم لینکدین وجود دارد.
  • برای تبادل‌ نظرهای تجاری فضایی بسیار مناسب است.
  • اکثر کارآفرینان و مدیران شرکت‌های بزرگ در این پلتفرم فعالیت دارند.

در این پلتفرم هر فردی می‌تواند با سایر افرادی که دارای تخصص‌های مشابه هستند ارتباط برقرار کند و به این شکل با تبادل نظر به افزایش دانش و مهارت خود بیفزاید. در حقیقت لینکدین یکی از قدرتمند‌ترین ابزارهای بازاریابی در فضای دیجیتال و دنیای مجازی محسوب می‌شود.

چرا برای توسعه کسب و کار باید در لینکدین عضو شد

طبق آمار مشخص شده است که تعداد کاربران این پلتفرم جهانی چیزی حدود ۵۹۰ میلیون نفر است. این جمعیت بسیار زیادی است که می‌تواند برای کسب و کار شما یک موقعیت بسیار خوب تلقی شود. فرض کنید که حتی یک درصد از این جمعیت هم جذب کسب و کار شما شوند. به این شکل می‌توانید به تعداد مشتریان خود تا حد زیادی بیفزایید و در سطح جهان نیز مشتریان بلقوه‌ای پیدا کنید.

پس کاملا مشخص است که لینکدین چیزی بیش از یک پلتفرم ساده است. البته این نکته را باید در نظر بگیرید که لینکدین فضایی برای تفریح و سرگرمی نیست و در حقیقت پاتوق حرفه‌ای‌ها محسوب می‌شود.

چطور در لینکدین حساب باز کنیم

حالا که با مزایای و اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها آشنا شدید باید از این فرصت نهایت استفاده را بکنید. برای این کار ابتدا باید در لینکدین ثبت نام کنید. برای اینکه بتوانید در این پلتفرم ثبت نام کنید باید وارد سایت لینکدین شوید. مشخصات فردی مانند نام، ایمیل و کلمه عبور را در این قسمت باید وارد کنید. سپس گزینه JOIN را بزنید و عضو لینکدین شوید. حالا می‌توانید یک پروفایل برای خودتان ایجاد کنید و به برقراری ارتباط و تعامل با سایر کاربران بپردازید.

وضعیت استخدام از طریق سایت لینکدین| اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها

اگر بخواهیم به بررسی میزان تاثیر لینکدین در استخدام افراد اشاره کنیم باید بگوییم که طبق آمار منتشر شده از طریق سایت لینکدین در ظرف ۱۰ ثانیه یک نفر از طریق این پلتفرم به استخدام یک شرکت درمی‌آید. این نتیجه بسیار قابل توجه است و برای متقاضیان و جویندگان کار فرصت بسیار مناسبی را فراهم می‌کند.

یکی از مواردی که در زمینه استخدام افراد بسیار تاثیرگذار است پروفایل فرد است. بهتر است یک صفحه مناسب برای خودتان ایجاد کنید. یک عکس خوب انتخاب کنید و در پروفایلتان قرار دهید. اطلاعات مشخص و دقیقی از تجارب کاری و تخصص‌های خود را در این صفحه قرار دهید و سعی کنید همه چیز مرتب و بدون غلط نوشته شود.

اگر بخواهیم در مورد مهمترین ابزار برندسازی و بازاریابی در این فضا صحبت کنیم باید بگوییم که انتخاب عنوان که زیر اسم شما درج می‌شود بسیار مهم است. عنوان به نوعی بیانگر هویت کاری شما است. پس در انتخاب آن دقت کنید.

اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها آنقدر زیاد است که صاحبان کسب و کار برای ایجاد صفحات و پست‌های با کیفیت وقت زیادی می‌گذارند و معمولا عنوان‌های بسیار مناسبی را انتخاب می‌کنند تا بتوانند به خوبی خودشان را معرفی کنند.

چطور می‌توانید یک URL‌ شخصی در پلتفرم لینکدین برای خودتان بسازید

این کار در عین حال که بسیار ساده است اما مزایای زیادی دارد. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید به بخش Edit URL که در قسمت تنظیمات پروفایل شما قرار دارد بروید. سپس می‌توانید URL‌ حساب کاربری خود را شخصی سازی کنید. این کار باعث می‌شود تا در نظر سایر کاربران حرفه‌ای‌تر به نظر بیایید. همچنین وقتی در موتورهای جستجو سایر افراد نام شما را وارد کنند به احتمال زیاد به صفحه لینکدین شما می‌رسند.

چطور با لینکدین کسب و کار خود را توسعه دهید| اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها

یکی از فضاهای تخصصی و بسیار خوب برای افراد علاقه‌مند به کسب و کار پلتفرم لینکدین است. افرادی که عضو این پلتفرم می‌شوند همگی دارای مهارت‌های خاصی هستند و به دنبال فضایی برای به اشتراک گذاری این فعالیت‌ها و مهارت‌ها هستند. در لینکدین خبری از عکس‌های متفرقه نیست و اصولا افرادی که عضو لینکدین هستند به دنبال این کارها نیستند.

جالب است بدانید که در هر ۲ ثانیه یک نفر به لینکدین می‌پیوندد و این آمار و ارقام نشان دهنده میزان تقاضای افراد برای استفاده از این پلتفرم است. به همین دلیل است که صاحبان مشاغل و بسیاری از کارآفرینان برای توسعه کسب و کار خود وارد این فضا می‌شوند. در حقیقت این افراد به اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها پی‌ برده‌اند و به خوبی از این فرصت برای معرفی کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

طبق آمار منتشر شده توسط سایت لینکدین از هر ۳ نفر متخصص در جهان یک نفر در این پلتفرم عضو است. همچنین میزان مکالمه در شبکه‌های لینکدین به این صورت است که در هر دقیقه یک مکالمه برقرار می‌شود.

آیا امکان تبدیل اکانت به حالت پولی در لینکدین وجود دارد

شما می‌توانید اکانت خود را به اکانت پولی تبدیل کنید و به این شکل اکانت خود را ارتقا دهید. اکانت‌هایی که این امکان را دارند شامل اکانت‌های کاریابی، فروشندگی و بازاریابی، پیدا کردن استعدادهای مناسب برای کسب و کار، اکانت‌های مربوط به بیزنس و اکانت‌های مرتبط با یادگیری در زمینه‌های مختلف است.

تاثیر لینکدین بر کسب و کار آنلاین| اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها

یکی از مزایای لینکدین این است که برای تمام کسب و کارها حتی مشاغل آنلاین نیز مفید است. اگر بخواهیم به مزایای استفاده از لینکدین برای این کسب و کارها اشاره کنیم باید بگوییم که برندینگ نقش بسیار مهمی در موفقیت کسب و کار شما ایفا می‌کند و در فضای لینکدین این کار به راحتی انجام می‌شود. مورد بعدی در زمینه شناسایی مشتریان بالقوه است که با توجه به تخصصی بودن فضای لینکدین شما می‌توانید به راحتی با افزایش مشتریان کسب و کارتان را توسعه دهید.

استفاده از لینکدین می‌تواند سرعت فعالیت‌‌‌های شما را افزایش دهد و به همین دلیل مدیریت امور مختلف را برای شما آسان‌تر می‌کند. به دلیل بهره‌مندی از فضای تخصصی و حرفه‌ای می‌توانید رقبای خودتان را بهتر بشناسید و به این شکل نقاط ضعف و قوت خودتان را هم شناسایی کنید. مزایای به دست آمده از این پلتفرم و توسعه کسب و کارهای مختلف باعث شده است که اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها مشخص شود.

کلام آخر

یکی از پلتفرم‌های بسیار محبوب در جوامع پیشرفته لینکدین است که باعث گرد‌هم‌آیی افراد صاحب ‌نام و دارای تخصص در جهان شده است. این موضوع بیانگر اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها است و نشان می‌دهد که مهم نیست شما چه کسب و کاری دارید. بلکه مهم این است که از طریق چه فضاهایی اقدام به معرفی و توسعه کسب و کار خود می‌کنید.

سوالات متداول

چطور در لینکدین حساب باز کنیم ؟

حالا که با مزایای و اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها آشنا شدید باید از این فرصت نهایت استفاده را بکنید. برای این کار ابتدا باید در لینکدین ثبت نام کنید. برای اینکه بتوانید در این پلتفرم ثبت نام کنید باید وارد سایت لینکدین شوید. مشخصات فردی مانند نام، ایمیل و کلمه عبور را در این قسمت باید وارد کنید. سپس گزینه JOIN را بزنید و عضو لینکدین شوید. حالا می‌توانید یک پروفایل برای خودتان ایجاد کنید و به برقراری ارتباط و تعامل با سایر کاربران بپردازید.

آیا امکان تبدیل اکانت به حالت پولی در لینکدین وجود دارد؟

شما می‌توانید اکانت خود را به اکانت پولی تبدیل کنید و به این شکل اکانت خود را ارتقا دهید. اکانت‌هایی که این امکان را دارند شامل اکانت‌های کاریابی، فروشندگی و بازاریابی، پیدا کردن استعدادهای مناسب برای کسب و کار، اکانت‌های مربوط به بیزنس و اکانت‌های مرتبط با یادگیری در زمینه‌های مختلف است.

تاثیر لینکدین بر رشد کسب و کار آنلاین چقدر است؟

استفاده از لینکدین می‌تواند سرعت فعالیت‌‌‌های شما را افزایش دهد و به همین دلیل مدیریت امور مختلف را برای شما آسان‌تر می‌کند. به دلیل بهره‌مندی از فضای تخصصی و حرفه‌ای می‌توانید رقبای خودتان را بهتر بشناسید و به این شکل نقاط ضعف و قوت خودتان را هم شناسایی کنید. مزایای به دست آمده از این پلتفرم و توسعه کسب و کارهای مختلف باعث شده است که اهمیت لینکدین برای همه کسب و کارها مشخص شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید