طراحی رابط کاربری

تجربه لذت بخش همراه با زیبایی

چرا “طراحی رابط کاربری” مهم است؟

رابط کاربری همان ابزاری است که به شما کمک می کند، بازدید کنندگان را بر روی سایت خود نگه دارید، بر اساس آمارها مردم ترجیح می دهند 30 ثانیه برای باز کردن یک سایت جدید زمان بگذارند، به جای در یک سایت گیج کننده یا سایتی که نمی دانند چطور از آن استفاده کنند، وقت بگذارند.

94 درصد از برداشت کاربر نسبت به سایت شما در بازدید اول مربوط به طراحی است. هیچ کسب و کاری نمی خواهد مخاطبان خود را از دست بدهد، به خصوص زمانی که این کاربران برای کسب و کار شما مهم و با ارزش هستند.

در مجموع اگر دوست دارید، کاربران سایت شما را جدی بگیرند باید طراحی رابط کاربری را جدی بگیرید. اگر دوست دارید یک رابط کاربری خوب برای وب سایت خود داشته باشید، باید بهترین رابط های کاربری را بشناسید

رابط کاربری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اگر قصد دارید برای برون سپاری طراحی رابط کاربری نرم افزار یا وب سایت تان اقدام کنید، این سوال بسیار مهم است. رابط کاربری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک رابط کاربری خوب باید پیام صحیح را به کاربر نهایی منتقل کند، نیازها و خواسته های آنها را برآورده کند و همچنین با زیر ساخت های فنی وب سایت مطابقت داشته باشد. یک رابط کاربری خوب تجربه کاربر را در اولویت قرار می دهد. به عنوان مثال یک وب سایت کرایه ماشین نباید با دکمه ها، منو و عناصر غیر ضروری کاربر را سر درگم کند، در مقابل باید دکمه اجاره ماشین را در صفحه اصلی سایت و در دسترس کاربر قرار دهد

تفاوت طراحی گرافیکی با طراحی رابط کاربری چیست؟

به دلیل وجود کلمه طراح و طراحی اغلب افراد فکر می کنند، رابط کاربری زیر مجموعه طراحی گرافیکی است؛ اما در واقع طراحی رابط کاربری یعنی استفاده از اصول زیبایی شناسی در راستای ایجاد رابط کاربری آسان! طراحی گرافیکی خوب یعنی ظاهر سایت شما جذاب باشد و طراحی رابط کاربری خوب یعنی کار با سایت ساده باشد و کاربر دچار سردرگمی نشود.

رابط کاربری چطور طراحی می شود؟

تیم طراحی آروند در اصفهان با تیکه بر سال ها دانش و تجربه در این حوزه، خدمات حرفه ای در این زمینه به شما ارائه می دهد. آروند با تسلط کامل در طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)، بیش از صد ها طراحی کاربری در کارنامه خود را دارد

مراحل “طراحی رابط کاربری” چیست؟

  • نیاز سنجی:

در آروند با وجود مشاوران حرفه ای، جلسات متعددی برای درک نیازها و امکانات مورد نظر کارفرما برگذار می شود. هدف از این جلسات درک ایده های کارفرما، شناخت پرسونای مخاطب، شناخت نیاز بازار و جمع آوری داده های مورد نیاز برای طراحی است.

  • ارائه طرح اولیه:

در این مرحله، طی یک جلسه طرح و اتود اولیه به کارفرما ارائه می شود، سپس با همکاری کارفرما تغییرات مورد نظر در اتود اولیه اعمال می شود.

  • وایر فریم:

پس از اعمال تغییرات لازم، طرح اولیه وارد مرحله پیاده سازی می شود. در این مرحله دکمه ها و اجزای هر بخش با جزئیات و ارتباط بین صفحات تعیین می شود.

  • طراحی و پیاده سازی:

پس از مشخص شدن تغییرات لازم، نوبت انتخاب رنگ بندی ها و کارهای گرافیکی است. طراح به کمک اصول گرافیکی این مرحله را انجام می دهد.

  • ارزیابی:

آخرین مرحله از طراحی UI ارزیابی کار است، این مرحله برای اطمینان از کیفیت طرح نهایی انجام می شود.

پس از اینکه طرح زنده شد و به مرحله استفاده رسید، باید از ابزارهایی مانند HotJar و Google Analytics استفاده کرد تا مسیر کاربران را برای پی بردن به نحوه دقیق استفاده از محصول تشخیص داد.

پس از مدتی کار کردن محصول، باید دوباره به آن مراجعه کنید و دوباره بررسی کنید که آیا همه چیز هنوز به درستی کار می کند یا احتمالاً مواردی وجود دارد که به بهبود و ارتقا نیاز دارند

طراحی رابط کاربری با آروند:

آژانس آروند با تجربیاتی که در زمینه طراحی رابط های کاربری در انواع وب سایت های تجاری، فروشگاهی، اتوماسیون و سرویس های تحت وب دارد در رزومه خود دارد، هدف و تمرکز خود را بر این قرار داده که با طراحی های جذاب، هدف و موضوع اصلی از طراحی سایت را به ساده ترین شیوه ممکن به کاربر ارائه دهد.

همچنین مرکز طراحی آروند با در نظر گرفتن نیازها و اولویت های مخاطبان طراحی های گرافیکی منحصر به فرد و شاخصی ارائه می دهد.

اگر قبلا رابط کاربری شما طراحی شده است، اما از مشکلات و خطاهای احتمالی آن خبر ندارید، می توانید از جلسات مشاوره تخصصی با آروند به صورت رایگان استفاده کنید.

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!