ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی به معنای ارسال ایمیل های تجاری انبوه به لیستی از مخاطبان هدف شما است. می توانید از بازاریابی ایمیلی برای اطلاع رسانی به مخاطبین خود، افزایش فروش، معرفی برند و … استفاده کنید. درست مانند یک خبرنامه.

ایمیل مارکتینگ مدرن از ارسال نامه های انبوه یکسان فاصله گرفته و به جای آن بر رضایت، تقسیم بندی و شخصی سازی تمرکز دارد.

چرا از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

شاید اولین چالش پیش روی شما برای استفاده از ایمیل مارکتینگ همین قدیمی بودن آن باشد. درست است که ایمیل مارکتینگ قدیمی است، اما این به معنی به فایده بودن آن نیست. در واقع قوی بودن ایمیل مارکتینگ نشانه بلوغ و قوی بودن آن است. بر اساس آمارها نرخ بازگشت سرمایه (ROI) ایمیل مارکینگ در مقابله هزینه بسیار پایین آن در حدود 42 درصد است.

به طول عمر شبکه های اجتماعی مانند: Friendster، MySpace یا Google+ فکر کنید، پلتفرم های رسانه های اجتماعی توانند بیایند و بروند، اما آدرس ایمیل شما چطور؟ مردم به طور متوسط به مدت 10 سال از یک آدرس ایمیل استفاده می کنند.

همانطور که می بینید، ایمیل مارکتینگ هنوز یک ابزار کار قوی و قابل اعتماد است؛ همچنین استفاده از پلتفرم ایمیل مارکتینگ ها برای افراد مبتدی بسیار ساده است. در مقابل هزینه های بسیار پایین تبلیغات ایمیلی در مقابل بازخورد آن شما را شگفت زده می کند،اجازده دهید در ادامه محتوا مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ را دقیق تر بررسی کنیم:

ایمیل مارکتینگ

مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ :

سهولت استفاده:

10 سال پیش، پلتفرم های بازاریابی ایمیلی بسیار پیچیده بودند. امروز، 10 دقیقه طول می‌کشد تا یک فرم ثبت‌نام، ایجاد یک الگو و ایمیل برای سایت تان ایجاد کنید. مطمئناً ارسال اولین خبرنامه سریعتر از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در فیس بوک یا توییتر خواهد بود.

دسته بندی بندی مشتریان

بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که مشتریان خود را بر اساس علاقه آن ها دسته بندی بندی کنید و محتوای شخصی سازی شده برای آن ها ارسال کنید. در واقع ایمیل مارکتینگ ساده ترین و ارزان ترین کانال تعامل با مشتریانتان است.

توسعه هویت برند

بازاریابی ایمیلی یک راه عالی برای توسعه هویت برند شماست زیرا به شما یک خط مستقیم به صندوق ورودی ایمیل مشتریان یا مشتریان بالقوه شما می دهد. هنگامی که شروع به تولید محتوای ارزشمند برای مشتری می کنید، نسبت به رقبای خود برتری خواهید داشت.

دریافت بازخور

حتی می توانید از ایمیل های خود برای دریافت بازخورد مفید استفاده کنید. آیا مشتریان از محتوایی که ارائه می کنید راضی هستند؟ آیا آنها دوست دارند چیز متفاوتی یاد بگیرند؟ از یک نظرسنجی استفاده کنید یا بحثی را در رسانه های اجتماعی شروع کنید. هنگامی که آنها را در این فرآیند مشارکت دادید، دقیقاً می دانید که چگونه محتوای ارزشمند را در ایمیل های خود ارائه دهید.

افزایش درآمد از طریق ایمیل مارکتینگ

بر اساس آمارها، ایمیل مارکتینگ سالانه 37 میلیارد درآمد برای کسب و کارهای کوچک ایجاد کرده است.از طریق ارسال ایمیل ها با عناوین جذاب مشتریان قدیمی خود را به خرید مجدد تشویق کنید.

راهی برای تعامل بیشتر با مشتریان

تقریباً غیرممکن است که به صورت حضوری یا تلفنی با همه مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. اگر کمپین بازاریابی ایمیلی خود را به درستی ایجاد کنید، به راحتی می توانید این شکاف ارتباطی با مشتریانتان را پر کنید. مشتریان شما همیشه از یک ایمیل تبلیغاتی خوب استقبال می کنند.

افزایش بازدید سایت

ایمیل ها راهی عالی برای ترغیب مشتریان به بازدید از وب سایت شما هستند. می توانید لینک های مرتبط به سایت خود را در محتوای ایمیل خود قرار دهید. همچنین می‌توانید از کمپین‌های ایمیلی خود استفاده کنید تا مشتریان را وادار به تعامل با سایر محتواهای مفید موجود در وب‌سایت یا وبلاگ خود کنید.

چطور بازدهی کمپین های ایمیل مارکتینگ را به حداکثر برسانیم؟

  1. ایمیل های هر مشتری را برای خودش بفرستید!

ایمیلی که با اسم مشتری شما آغاز می شود، بسیار تاثیر گذار تر از ایمیلی است که با عنوان عضو عزیز یا کاربر عزیز ارسال می شود. در ارسال ایمیل ها دقت داشته باشید، بانک ایمیلی که از آن استفاده می کنید، کامل باشد و بر اساس اطلاعات مشتریانتان آن را بفرستید.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  1. جذاب بنویسید!

برای اینکه مخاطب شما ایمیل تبلیغاتی تان را باز کند و مانند سایر ایمیل های دیگر آن را اسپم نکند، باید عنوانی جذاب برای ایمیل تبلیغاتی تان انتخاب کنید.

موضوع ایمیل باید کوتاه و تاثیر گذار باشد، نهایتا بین 30 تا 50 کاراکتر باشد. استفاده از اعداد و نمادها، ایموجی های و پیشنهادات و تخفیف های هیجان انگیز نرخ باز شدن شما را افزایش می دهد.

3. از قالب بندی درست ایمیل غافل نشوید:

پهنای ایمیل‌ها باید بین 500 تا 600 پیکسل باشد، اگر عرض طراحی ایمیل شما بیشتر از این باشد، کاربران ممکن است مجبور شوند دستگاه‌های تلفن همراه خود به صورت افقی بچرخانند.

پیام اصلی بازاریابی و دعوت را (CTA) را در بالای صفحه قرار دهید تا اکثر کاربران شما فوراً آن را ببینند.

در محتوای ایمیل و تصاویر خود، از سه فونت یا کمتر استفاده کنید و مطمئن شوید که طراحی ظاهری آن با برند شما

مطابقت دارد. در نهایت، لوگوی خود را در بالای ایمیل قرار دهید تا مخاطب برند شما را در نگاه اول تشخیص دهند.

برای طراحی اولین کمپین بازاریابی ایمیلی تان آماده هستید؟

شروع اولین کمپین بازاریابی ایمیلی با آروند:

برای اینکه بتوانید اولین کمپین تبلیغاتی ایمیلی خود را شروع کنید، باید مخاطبان اصلی خود برای ارسال ایمیل را بشناسید. این کار به شما کمک می کند تا مخاطبان خودتان را تقسیم بندی کنید (بر اساس علاقه، مکان، سن، جنسیت و…) و بر اساس علایق آنها ایمیل های های تبلیغاتی بفرستید. این کار تجربه و احساس بهتری به مشتریان شما می دهد و بدین ترتیب نرخ تاثیر گذاری و بازگشت سرمایه، در کمپین های تبلیغاتی را به حداکثر می رسانید.

برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی هدفمند، همراه شما هستیم. برای دریافت بانک ایمیل های هدفمند و دسته بندی شده می توانید با کارشناسان ما در آروند تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرم شما در آروند هستیم.

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!