دیجیتال مارکتینگ

 

وقتی میگوییم دیجیتال مارکتینگ در اصفهان از چه چیزی صحبت میکنیم؟

حتما با روش های بازاریابی سنتی مثل آگهی های تبلیغاتی،بیلبورد،آگهی های دیجیتال و سایر روش های تبلیغاتی سنتی آشنایی دارید.حتما با هزینه ها و دردسر های این روش های تبلیغاتی آشنایی دارید.اما چقدر در مورد دیجیتال مارکتینگ اطلاعات دارید؟فناوری امروز بخش جدایی ناپذیر زندگی ما است. فناوری های نوین مانند رایانه، اینترنت و سایر ابزارهای ارتباطی،به پایه های اساسی جامعه تبدیل شده اند.تاثیر و اهمیت این ابزارها به حدی است،که حذف آنها – از زندگی و کسب و کار – غیرممکن به نظر می رسد. بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ یکی از این فرهنگ های ثبات یافته در توسعه کسب و کارها است. وقتی از «دیجیتال مارکتینگ» صبحت می کنیم، تنها بحث وسط کشیدن پای چند صفحه مجازی در اینستاگرام، تلگرام یا سایر شبکه های اجتماعی نیست. دیجیتال مارکتینگ شاخه ای تاثیرگذار از علم بازاریابی است که به کمک ابزارهای فناورانه به کسب و کارها کمک می کند مشتریان جدید را با هزینه کمتری بدست آورند و مشتریان قدیمی خود را با سرعت و دقت بیشتری حمایت کنند. بهبود و توسعه درآمد، کیفیت، سرعت و کاهش هزینه هدف اصلی و نهایی «دیجیتال مارکتینگ» در کسب و کار است. دیجیتال مارکتینگ ترکیبی از روش ها، تفکرات، ابزارها و تصمیم هاست به همین دلیل آن را یک «مفهوم چندوجهی» یا «چتر مفهومی» می گویند که در برگیرنده موارد متعدد هم سو با هم است.

آیا «دیجیتال مارکتنیگ» همان «بازاریابی اینترنتی» است؟

بازاریابی اینترنتی ترجمه و برگردان دیجیتال مارکتنیگ نیست اگرچه در وب فارسی زیاد به جای هم به کار رفته‌اند. اینترنت به شکلی در حال فراگیر شدن و و گسترش است که گویا هر چه اینترنتی نیست، دیجیتال هم نیست. همه ابزارهای دیجیتال اینترنتی نیستند. اگر شما یک ویدئو یا فایل صوتی در مورد کسب و کارتان روی فلش مموری یا سی‌دی کپی و منتشر کنید از فناوری دیجیتال برای معرفی و توسعه کسب و کارتان استفاده کرده‌اید. می‌توانیم نام این حرکت را «بازاریابی دیجیتال» بگذاریم. وقتی همان فایل ویدئویی یا صوتی را از طریق اینترنت (رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت) منتشر کنید بازاریابی اینترنتی و دیجیتال با هم انجام شده است. تمامی فرایندهای اینترنت دیجیتالی است اما همه ابزارک‌های فناوری الزما اینترنتی نیستند (مثل همان فلش مموری یا سی‌دی) بازاریابی دیجیتال یکی از مهمترین شاخه‌های دانش بازاریابی محسوب می‌شود. بسیاری از کارشناسان آن را مهمترین بخش مارکتنیگ قلمداد می‌کنند، دلیل این اهمیت ضریب نفوذ اینترنت، خصوصا رسانه‌های اجتماعی و ابزارهای جانبی آن مثل برنامه‌های موبایلی است.

دیجیتال مارکتینگ چطور بر آینده کسب و کار شما اثر می گذارد؟

وقتی با اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ آشنا می شوید، می توانید بر بسیاری از چالش هایی که بین شما و اهداف شما تداخل ایجاد می کند ، غلبه کنید.به عنوان مثال ، اگر نیاز به افزایش حضور آنلاین خود دارید ، شاید بهترین راه حل SEO باشد.SEO بر بهبود دیده شدن وب سایت شما کمک می کند.بازاریابی دیجیتال یک دارایی ارزشمند برای رشد تجارت شما است و به شما کمک می کند تا یک حضور آنلاین معتبر ایجاد کنید.کسب و کارهایی که از راهکارهای اصولی بازاریابی دیجیتال برای پیشبرد اهداف تجاری خود بهره می‌برند، علاوه بر درآمد بیشتر، زمان کوتاه‌تر و هزینه‌ی کمتری صرف بازاریابی، تبلیغات و پشتیبانی می کنند.
دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

مزیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ به جای بازاریابی سنتی چیست؟

متخصصین دیجیتال مارکتینگ علاوه بر تسلط بر مفاهیم «بازاریابی» و «فروش» ابزارها و رسانه های اینترنتی را به خوبی می شناسند. فضای اینترنت کاملا رقابتی است. شناخت، دقت در جزئیات و عمل کردن به هنگام است که در فضاهای رقابتی نتیجه می دهد. دلایل زیر تاکید و مروری است برای پاسخ به این سوال که چرا دیجیتال مارکتینگ از سایر روش ها و فرایندهای بازاریابی و تبلیغات تاثیرگذارتر است؟

دیجیتال مارکتینگ،ترکیبی از روش های خلاقانه:

دیجیتال مارکتنیگ ترکیبی است از روش‌ها و ابزارها شامل انواع تبلیغات اینترنتی، بهینه‌سازی نتایج برای موتورهای جستجو، بهینه‌سازی نتایج جستجو در شبکه‌های اجتماعی، تولید، توزیع و مدیریت انواع قالب‌های محتوایی (متن، صوت، تصویر، ویدئو) در وب و شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، موبایلی و پیامکی، بازاریابی در رسانه‌های ارتباطی، بازاریابی توسط چهره‌ها و برندهای فضای مجازی و غیره است. در کنار همه این روش‌ها رسانه‌های متعدد نیز وجود دارد. از انوع وب‌سایت، بستر تبلیغات آنلاین گرفته تا صفحات مجازی. هیچگاه در تاریخ تجارت این‌ همه انتخاب پیش روی یک مدیر یا صاحب کسب و کار نبوده است.

دسترسی به مخاطبان ایده آل:

تبلیغات سنتی (مثل تلوزیون، رادیو و روزنامه) همین امروز هم تعامل خود را مدیون فضای مجازی است. تا همین چند سال قبل تلفن و نامه‌های پستی تنها راه ارتباط مخاطب با این رسانه‌ها آن هم به صورت محدود بود. توانایی هدف گیری بهتر مخاطبان یکی از بارزترین دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ است. با بازاریابی دیجیتال ، می توانید مخاطبان خود را دقیق تر از روش های سنتی هدف قرار دهید. به کمک اطلاعات دقیقی که از مخاطبان خود به دست می آورید،برای شکل دادن به کمپین بازاریابی دیجیتال استفاده کنید.

رقبا:

اگر می پرسید چرا بازاریابی دیجیتال مهم است ، پاسخ این است که رقبای شما از آن استفاده می کنند. بسیاری از رقبای شما از همه مزایای بازاریابی دیجیتال استفاده کرده اند. آنها پروفایل های اجتماعی ایجاد کرده اند ، وب سایت خود را برای SEO مناسب کرده اند و از تبلیغات پولی استفاده می کنند.

کاهش حداقلی هزینه ها:

یکی از دلایل مهم اهمیت بازاریابی دیجیتال این است که نسبت به سایر روش های بازاریابی نسبتاً ارزان تر است. شما برای درج یک آگهی در روزنامه‌های سراسری، رادیو یا تلوزیون و حتا بیلبورد پائین‌ترین خیابان شهرتان، ملزم به رعایت حداقل‌های تعیین شده آن رسانه هستید نه بودجه تبلیغاتی خودتان، اما در تبلیغات دیجیتال با هر بودجه‌‌ای می‌توان فعالیت تبلیغاتی انجام داد. همچنین حداکثرها نیز توسط خود سفارش دهنده قابل تعریف است. گاهی برای کمپین‌های بزرگ و تاثیرگذار صاحب کسب و کار معیارهای مالی را پائین‌تر از سایر گزینه‌ها در نظر می‌گیرد.

نظارت دقیق بر نتایج:

نتیجه دقیق فعالیتهای بازاریابی و تبلیغاتی سنتی بعد از اتمام آن و فقط در صندوق فروش قابل مشاهده است آن هم به صورت کلی و بدون جزئیات. بازریابی و تبلیغات دیجیتال همراه با آمارهای در لحظه، دقیق، قابل استناد و ارزان است. شما در هر مقطعی می‌تواند از بازرخورد مخاطب اعم از تعداد بازدید، تعداد کلیک هر فرایند بازاریابی مطلع و تصمیم‌گیری صحیح‌تری را انجام دهید.

دسترسی بی حد و مرز به کاربران:

نیازی به توضیح نیست که تبلیغات محیطی شما در شهرهای دیگر قابل مشاهده نیست. رسانه‌های صوتی و تصویری ایران عملا جایگاهی در تبلیغات جهانی ندارند و خبر موثقی هم در مورد توزیع روزنامه‌های ایران در سایر کشورها در دست نیست. فقط اینترنت و فضای مجازی است که هیج مرز فیزیکی و حصار صنفی در آن برای تبلیغات وجود ندارد. حتا اگر کسب و کار شما فقط در محدوده جغرافیای استقرار شما قابل عرضه است بهتر است بازاریابی و تبلیغات نامحدود را تجربه کنید.

 

چرا مجموعه « دیجیتال مارکتینگ آروند » بهترین انتخاب برای شماست

می توانید کسب و کار خود را رشد دهید،درآمد خود را چند برابر کنید،اما برای این کار باید بتوانید مسیر درست را پیدا کنید.باید مشتریان خود را در زمان درست و مکان درست بشناسید و مورد هدف قرار دهید.برای طی کردن این مسیر به یک مجموعه معتبر نیاز دارید،تا نقشه راه را به شما نشان دهد. بازاریابی یک روند دائمی و پیوسته است. روندی که بسیاری وجود آن را مثل اکسیژن برای یک موجود زنده می دانند. در آروند ما معتقدیم ،اگر مشتریان ما در انجام این کار موفق باشند مدت طولانی تر در کنار آنها خواهیم بود. بر همین اساس موفقیت شما را موفقیت خودمان می دانیم. تاثیر مثبت تبلیغات شما یعنی انجام کار درست و اصولی توسط ما. *نمونه کارها  

جامعیت و یکپارچی خدمات “آروند

دیجیتال مارکتنیگ یک پازل چند قطعه از ابزارهای متعدد است که قرارگیری درست آنها در کنار هم تصویر گویا و شفافی از خدمات و محصولات به مخاطب ارائه میکند.انتخاب یک استراتژی درست،مرز بین موفقیت و شکست را ترسیم می کند.قبل از شروع کار باید نیازها،استراتژی،سرمایه گذاری و سپس متغیر زمان تعیین شود. یک آژانس بازاریابی دیجیتال مارکتینگ دارای یک تیم کامل از طراحان گرافیک،توسعه دهنده وب،متخصص تبلیغات آنلاین و ….. است.مجموعه «اروند» با افتخار جمعی از متخصصین و مشاورین حوزههای مختلف فنی، هنری و اجرایی را در کنار خود دارد تا قبل از هر گونه هزینه کرد جوانب کار را سنجیده و پیشنیازهای مرتبط با هر بخش را انجام دهد. این جامعیت باعث میشود نیازی نباشد صاحب کسب و کار با افراد متعدد در ارتباط باشد.

ما شرکت تبلیغاتی یا صاحب رسانه نیستیم

برخی از صاحبان رسانه مزایای تبلیغات خود را در قالب مشاوره اصول بازاریابی به مشتریان عرضه میکنند چرا که سود آنها در بهکارگیری آن رسانه خلاصه شده است. «مجموعه اروند» صاحب هیچ رسانهای نیست بنابراین در تعامل با رسانه ها و نحوه انجام فرایند تبلیغات فقط و فقط سود و منافع مشتریان خود را در نظر میگیرد. شرکتهای فناورانه بر خلاف برخی از تبلیغاتچیها تنها به فکر ساختن و فروختن ابزارها و رسانههای خود نیستند. این استقلال اجرایی به ما کمک میکند صرف نظر از هیاهوهای تبلیغاتی بهترین راهکارها را پیش روی مشتری قرار دهیم.
سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!