امنیت وب سایت

امنیت وب سایت چیست و چرا باید برای آن نگران باشیم؟

همه می دانیم که امنیت وب سایت چیست، همه سایت ها در معرض هک شدن قرار دارند. شاید اطلاعات یک وب سایت معمولی ارزش دزدیدن و هک شدن را نداشته باشند. اما باید توجه کنید هدف هکرها فقط اطلاعات سایت شما نیست. بلکه اصلی ترین علت برای هک کردن سایت ها، سوء استفاده از وب سرور شما است. گاهی هکرها قصد دارند با استفاده از وب سرور شما یک سیستم Email Relay راه اندازی کرده و اقدام به ارسال ایمیل های انبوه تبلیغاتی نمایند. گاهی هم قصد آن ها از هک کردن سایت شما، استفاده از وب سرور شما برای بارگذاری فایل های آلوده و غیر قانونی خود استفاده می کنند.

اما باید بدانیم که این هک ها به صورت معمول اتوماتیک و توسط اسکریپت های از قبل آماده شده ای انجام می شوند. این اسکریپت ها تمام اینترنت را از نظر امنیت وب سایت ها بررسی می کنند تا حفره های امنیتی مورد نظر را در سایت هدف خود را پیدا کنند. بنابراین اگر شما بتوانید این حفره های امنیتی را پوشش دهید، می توانید از این نوع هک ها جلوگیری کنید. بنابراین بررسی سایت از نظر امنیت می تواند کمک بسیاری به شما بکند.

websitesecurity
امنیت وبسایت

اهمیت بررسی وب سایت از نظر امنیت چیست؟

اگر شما بتوانید امنیت وب سایت خود را تامین کنید، در عمل شما توانسته اید ادامه فعالیت، ثبات و اعتبار سایت خود را تامین کنید. اگر شما یک سایت فروشگاهی ووکامرس دارید باید بتوانید که از اطلاعات کاربران خود محافظت کنید. زیرا اگر نتوانید از این اطلاعات محافظت کنید، و این اطلاعات مورد سوء استفاده هکرها قرار بگیرد، شما اعتبار خود را از دست داده اید. اگر شما نتوانید اعتبار خود را حفظ کنید، در حقیقت شانسی برای ادامه فعالیت خود نخواهید داشت. برای همین به شما پیشنهاد می دهیم که به امنیت سایت وردپرسی و ووکامرس خود را جدی بگیرید تا دچار مشکلات جدی نشوید و بتوانید به فعالیت خود را ادامه دهید. اگر علاقمند هستید تا تامین امنیت وب سایت خود را به متخصصان این موضوع واگذار کنید، می توانید با کارشناسان خبره ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ اروند تماس بگیرید.

امنیت وب سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

1. پروتکل ها و مجوزهای دسترسی

در صورتی که سرور شما از سرویس SFTP پشتیبانی می کند، از این سرویس به جای FTP استفاده کنید. این دو پروتکل بسیار مشابه یکدیگر اند. تفاوت آنها این است که پسورد و اطلاعات شما را با رمزگذاری ارسال می کند و رمز عبور شما هرگز به طور واضح در شبکه ارسال نخواهدشد و توسط برنامه های جاسوسی قابل شناسایی نیست. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع با ما تماس بگیرید. مجوز دسترسی ویرایش فایل ها می تواند برای امنیت وب سایت شما خطر ایجاد کند. مخصوصا زمانی که از سرویس هاست اشتراکی استفاده می کنید، شما باید تا حد امکان مجوزهای دسترسی را برای ویرایش و آپلود فایل محدود کنید. برای آشنایی بیشتر با نحوه تنظیم این دسترسی ها با ما تماس بگیرید.

2.امنیت پایگاه داده و هاست

در صورتی که چندین وب سایت را در یک سرور مدیریت می کنید باید برای هر کدام از آن ها یک دیتابیس جداگانه ایجاد کنید. در صورتی که هکر به یک پایگاه داده دسترسی پیدا کند این کار باعث می شود که از طریق وب سایت هک شده سایر وب سایت ها نیز هک نشود. اگر شما نیز به امنیت وب سایت خود اهمیت می دهید پیشنهاد می کنیم تا مسئولیت تامین امنیت وب سایت خود را به کارشناسان امنیت ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ اروند واگذار کنید. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ اروند تلاش می کنیم تا خیال شما را درباره امنیت وب سایت تان راحت کنیم تا شما بتوانید با آرامش بیشتری پیشرفت کنید. امروزه یکی از اصلی ترین عواملی که امنیت وب سایت شما را به خطر می اندازد مربوط به میزبانی وب یا همان هاست ها است. شما برای خرید هاست گزینه های بسیاری در دسترس دارید، برای انتخاب یک هاست مناسب باید تحقیق کنید که مسائل امنیتی تا چه حد در مسئولیت آنهاست و از کجا بر عهده خودتان می باشد. میزبان وب سایت شما باید از حریم خصوصی شما محافظت کند. دقت کنید که وب سایت شما تحت هیچ شرایطی در برابر خطرها و حملات سایبری ایمن نیستند. پس بک آپ گیری منظم طبق نیاز شما یکی از مهمترین خدمات هاستینگ است.

3.حفره های امنیتی وب سرور

حفره های امنیتی موجود در وب سرورها و اپلیکیشن های مربوط به آن ها می تواند یکی از خطرناک ترین حفره های امنیتی باشد. شما با اطمینان از این که نسخه مطمئنی از وب سرور را استفاده می کنید؛ می توانید موجب افزایش امنیت وب سایت خود شوید. در صورتی که از سرویس های هاستینگ استفاده می کنید باید مطمئن شوید که مدیران میزبانی وب به این مسئله توجه ویژه ای دارند. نکته دیگری که در این باره باید به آن توجه کرد این است که از هاست اشتراکی استفاده می کنید (چندین وب سایت در هاست وجود دارد) ممکن است امنیت وب سایت شما در معرض خطر باشد و هر چه شما موارد امنیتی را در نظر گرفته باشید تفاوتی ندارد زیرا در این مواقع هکر از حفره امنیتی وب سایت های ضعیف تر و بی اهمیت که در هاست با شما مشترک هستند استفاده کرده و به سایت شما (هدف) نفوذ می کند، اطمینان حاصل کنید که مدیران هاست به این مسئله توجه دارند و دسترسی ها را محدود کرده اند و یا سایت تان را به هاست اختصاصی یا سرور انتقال دهید که البته هزینه بالایی نسبت به هاست اشتراکی دارند.

4.حفره های امنیتی شبکه و پسوردها

شما باید با استفاده از فایروال ها، امنیت کل شبکه یعنی از سرور تا وب مستر یا همان مدیران سایت را ایمن سازی کنید. این موضوع از درز نا خواسته اطلاعات جلوگیری می کند و موجب تامین امنیت وب سایت شما خواهد شد. اگر برای استفاده از فایروال مناسب برای سایت تان سوالی دارید از کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ اروند کمک بگیرید. تقریبا همه می دانیم که باید از پسورهای قوی استفاده کنیم. اما هنوز مشاهده می کنیم که حتی بعضی از وب مستران سایت های مهم به پسوردهای خود اهمیت نمی دهند. یکی از عادات بد شناخته شده استفاده از یک پسورد برای حساب های متفاوت است که می تواند صدمه جبران ناپذیری به شما وارد کند.

5.اپلیکیشن های مورد استفاده در وب سایت

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است میزبان وب سایت شما تنها مسئول تضمین امنیت زیرساخت های وب سایت شما می باشد. شما باید خودتان مسئولیت امنیت برنامه هایی را که نصب کرده اید را بر عهده بگیرید. بخش عمده ای از مشکلات امنیت وب سایت ها هم به علت استفاده از همین اپلیکیشن ها هستند. این مشکلات آن شامل زیرمجموعه های متنوع و گوناگونی است و می توان با محدود کردن دسترسی ها – افزایش اطلاعات و دانش در زمینه امنیت و دریافت برنامه های از منابع معتر این ریسک را کاهش داد.

6.حفره های امنیتی سیستم های کامپیوتری

وب مسترها یا همان مدیران سایت باید مطمئن شوند که کامپیوترهایی که از آن ها برای مدیریت سایت خود استفاده می کنند از لحاظ امنیتی قوی باشد. سیستم های کامپیوتری وب مسترها باید عاری از هرگونه ویروس ، نرم افزار جاسوسی ، تروجان ها و .. باشد. زیرا این حفره های امنیتی می تواند خطر بزرگی برای امنیت وب سایت شما باشد. در مواقعی که حفره های امنیتی در کامپیوتر وب مستران وجود داشته باشد، به خطر افتادن امنیت وب سایت حتمی است و تمام تلاش های مدیران هاست و بخش پشتیبانی بی ثمر می شود. یکی از رایج ترین روش های سرقت اطلاعات وب سرور، استفاده از تکنیک کی لاگینیگ (keylogging) است. هکرها می توانند از این روش از صفحه مانیوتر شما تصویر برداری کنند و یا کیبورد شما را تحت نظر باشند.

معرفی خدمات ما

یکی از روش های متداول جهت مشخص کردن و سنجش میزان امنیت یک سیستم کامپیوتری، سرور، شبکه تست نفوذپذیری یا آزمون نفوذ (Penetration test) می باشد. در تست نفوذ شبکه از انواع حملات شبیه سازی شده که توسط حمله کنندگان(هکر) صورت می گیرد پیاده سازی می شود.

ما با همکارانمان در آژانس دیجیتال مارکتینگ آروند آماده ایم تا خدمات تست نفوذ را با استفاده از پروتکل ها و استاندارد های جهانی owasp برای شما پیاده سازی و اجرا کنیم. آژانس دیجیتال مارکتینگ آروند این خدمات شامل اسکن، بررسی و آنالیز داده ها، ریسک های داخلی و خارجی، نقاط ضعف و حفره های امنیتی را در قالب بهترین پکیج امنیتی ارائه میدهد.

خدمات امنیت وب سایت در آروند

  • بررسی آسیب پذیری های مهم سایت
  • ارزیابی امنیتی وب سایت بر پایه
  • ارزیابی ریسک ها خارجی
  • اسکن امنیت سایت
  • آنالیز حفره های امنیتی و بدافزارها
  • ایمنی در مقابل ddos و sql ingection
سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!