استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت چه مزایا و معایبی دارد؟


استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت

استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت یک ایده جدید مربوط شخصی به نام ایتن زاکرمن بود که هیچوقت این فکر را نمی کرد که شاید این اختراعش یک روزی باعث شود تا حداقل بیشتر از 90 درصد کاربران اینترنتی از آن ناراضی شوند و شاید هم برای 20 سال پیش که این اختراع ساخته شد خیلی خوب بود چرا که کاربران به اندازه الان زیاد نبودند.

شاید یکی از دلیل هایی که باعث شد آقای ایتن زاکرمن استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت را اجرایی کرد، به این دلیل بود که تبلیغات از صفحه اصلی سایت جدا و به صفحه ای دیگر منتقل می شد و کاربر هم اگر علاقه و تمایل به مطالعه این پاپ آپ نداشت به راحتی صفحه مورد نظر را می بست.

اما در حال حاضر تمام کاربران با ماهیت اصلی این پاپ آپ ها و همچنین استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت مخالف هستند و به خاطر همین است که خیلی از کاربران وقتی به محض ورود به یک سایت با انواع و اقسام پاپ آپ های تبلیغاتی مواجه می شوند خیلی سریع تصمیم می گیرند که هم صفحات پاپ آپ را ببندند و همه صفحه اصلی سایت را و به طور کل این روش تبلیغاتی آن تأثیری که باید به نسبت روش های دیگر داشته باشد را ندارد.

اما شاید در کل این پاپ آپ ها باعث شود که کاربران اذیت شوند و تنها راه چاره را بستن پنجره ببینند اما همین عنصر تبلیغاتی مزاحم اگر در مواقع به جا و مناسب استفاده شود به راحتی می تواند نرخ تبدیل سایت را بالا ببرد و به گونه ای بشود که مشتریان زیادی را به دست خواهید آورد که در این مطلب به چند نکته اشاره می کنیم که چطور باید  از پاپ آپ در طراحی سایت بهره ببرید.

 

استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت

 

پاپ آپ چیست و چطور استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت همه گیر شد؟

در اصل پاپ آپ همان صفحاتی هستند که وقتی وارد یک سایت می شوید و در یک مکان از سایت کلیک می کنید به یک باره یک صفحه باز می شود و کاربر را ترغیب می کند که به صفحه مورد نظر وارد شود و می توان اینگونه گفت که pop up ها یکی از عنصرهای کاربردی در نمایش محتوا یا تبلیغات هستند.

بعد از آن خیلی از سایت های دیگر تصمیم گرفتند که استفاده از پاپ آپ  را همه گیر کنند و آن را یک ویژگی خوب برای تبلیغات در نظر گرفتند اما از این اطلاع نداشتند که با همه گیر شدن این مورد هم کاربران ناراضی می شوند و هم گوگل. چرا که گوگل تمام هم و غمش این است که کاربران راضی و خشنود باشند.

اما قوانین گوگل برای سایت هایی که استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت را همگانی کرده اند و به نوعی باعث آزار و اذیت کاربرانشان شده اند به کلی تغییر کرد و با اینگونه سایت ها برخورد کرد. یکی از این جریمه ها هم کاهش و تنزل رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل بود.

اما یک سوال مهم:

چرا باید از پاپ آپ در طراحی سایت استفاده کنیم؟

شاید در دنیای اینترنت و دیجیتال مارکتینگ اولین موردی که به آن برخورد کنید این است که برای جذب مشتری بایستی تبلیغات گسترده ای داشته باشید و به این نیاز دارید که از هر روشی که شده کاربران را به سمت خودتان بکشانید و یکی از این روش ها هم استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت باشد به خاطر اینکه یکی از ویژگی های مهم و برجسته پاپ آپ این است که توجه کاربر را به هر صورت به خودش جلب می کند.

اما در آن طرف قضیه یک مشکل دیگر هم به وجود می آید و این است که اگر تعداد این پاپ آپ ها در یک سایت زیاد باشد مطمئناً کاربر، سایت را می بندد چرا که مزاحمت بیش از حد برای وی به وجود می آورد. پس باید تا به حال متوجه این موضوع شده باشید که استفاده از پاپ آپ هم می تواند به سود شما باشد و هم به ضررتان.

اگر پاپ آپ را در طراحی سایت به صورت هوشمندانه، خلاقانه و در جای مناسب به کار ببرید می تواند باعث افزایش مشتری و افزایش فروش سایت تان شود و از طرفی دیگر اگر بدون برنامه ریزی و بدون طراحی مناسب آن را در سایت به کار ببرید قطعاً کاربر راهی به جز بستن صفحه سایت تان پیدا نخواهد کرد.

 

استفاده از پاپ آپ در طراحی سات

 

5 دلیل مناسب و خوب برای استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت

خیلی ها این تصور را دارند که استفاده از پاپ آپ می تواند به ضرر سایت باشد و شاید در نگاه اول هم اینگونه باشد. اما در اینجا به 5 دلیل اشاره می کنیم که با استفاده از pop up در کسب و کار اینترنتی تان می توانید تأثیرات مثبت آن را هم مشاهده کنید.

  • دلیل اول: جلب توجه کاربران

زمانی که وارد یک سایت می شوید و به یک باره با یک صفحه پاپ آپ مواجه می شوید ناخودآگاه نظرتان نسبت به آن جلب می شود و این همان تأثیری است که پاپ آپ روی کاربر می گذارد.

  • دلیل دوم: جنبه روانشناسی و روانشناختی

یکی دیگر از دلیل های که مدیران سایت ها اقدام به استفاده از پاپ آپ می کنند این است که چشم کاربران از نظر روانشناسی به پنجره ها و افکت های زیبا توجه می کند.

  • دلیل سوم: استفاده از پاپ آپ در همه حالتی امکان پذیر است

تصور خیلی ها این است که پاپ آپ فقط در هنگام نمایش تبلیغات است اما در همه حالتی می توانید از آنها استفاده کنید. به هنگام وارد شدن به سایت، زمانی که صفحه را به بالا یا پایین اسکرول می کنید، قبل از اینکه کاربر بخواهد از سایت خارج شود و خیلی از موارد دیگر که نشان از انعطاف پذیری پاپ آپ ها است.

  • ظاهر پاپ آپ خیلی مهم است

یکی از مواردی که در استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت می توان به آن اشاره کرد و کاربران با دیدن آن اذیت نمی شوند این است که می توانید پاپ آپ را به صورت یک صفحه کوچک در پایین وب سایت به گونه ای که کل صفحه سایت را اشغال نکند، به نمایش بگذارید.

  • استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت می تواند باعث افزایش نرخ تبدیل شود

به طور حتم اگر به هنگام استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت به صورت صحیح و مناسب آن را به کار ببرید می توانید باعث افزایش نرخ تبدیل سایت تان شوید و مشتری های زیادی را به دست بیاورید

دیدگاه کاربران

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!