عوامل موثر بر محاسبه هزینه طراحی سایت


هزینه طراحی سایت

در محاسبه قیمت طراحی سایت، متغیرهای متعددی موثرند اما به طور کلی می توان گفت که هزینه طراحی سایت تاثیرگرفته از این عوامل است: امکانات و نیازهای اختصاصی مدنظر مشتری، سبک، سابقه و پیشینه مجری، نوع سامانه مدیریت محتوا، نوع بستر و فضای میزبانی، سرویس های مورد نیاز خارجی، نیازهای جانبی دیگری مثل سطح امنیت اختصاصی، تامین محتوا، بهینه سازی برای موتورهای جستجو، نوع و مدت زمان پشتیبانی و.. هیج امکان تخصصی و حرفه ای در وب رایگان یا ارزان ِتر از آنچه شعار داده می شود نیست. اگر چیزی رایگان یا غیرمتعارف ارزان  است دلیل آن دریافت هزینه غیرمستقیم یا سرشکن کردن هزینه ها به سایر بخش هاست. بررسی متغیرهای موثر در قیمت طرحی سایت را با اشاره ای به این شیوه ها آغاز می کنیم که باعث ارزان یا رایگان شدن یک خدمت می شود، یعنی هزینه های غیرمستقیم.

هزینه مستقیم و غیر مستقیم طراحی سایت

شما می توانید رایگان، در کمترین زمان یک وبلاگ بسازید. در یک رسانه اجتماعی، پیام رسان یا پتلفرمی مشابه عضو شوید، محتوا تولید و به اشتراک بگذارید بدون این که هزینه ای پرداخت کنید. اما این ظاهر قضیه است. خود عضویت اولین هزینه پرداخت شده است چرا که در این سرویس ها کاربر نوعی از دارایی به حساب می آید. اطلاعاتی که اجبارا دریافت می شودمثل ایمیل، شماره تلفن، جغرافیای سکونت، سن، جنس و اطلاعات غیر ملموس مثل رفتار کاربری مثل زمان فعالیت، نوع و سطح محتوای به اشتراک گذاشته شده و.. در مجموع داده هایی تولید می کند که پس از انباشت و داده کاوی ارزش اقتصادی بالایی دارد، با این تفاوت که عملا شما مالک هیچ چیزی به حساب نمی آید و اگر به هر دلیل اطلاعات و محتوای شما در دسترس نباشد یا حتی خود سرویس خدماتش را متوقف کند شما هیچ مطالبه ای در قبال هیچ چیز نمی توانید داشته باشید.

پلتفرم های سایت ساز، ساختمان های پیش ساخته

روش دریافت هزینه غیرمستقیم و ارائه از خدمات رایگان در حوزه طراحی وب هم تا حدود زیادی وجود دارد. پلتفرم هایی که بستری آماده برای انتشار محتوا یا حتی فروش کالا ارائه می کنند تقریبا به همین شیوه با دریافت غیرمستقیم هزینه به کاربران خود امکانات رایگان یا ارزان ارائه می کنند. این شیوه بارزترین مصداق هزینه نامحسوس و غیرمستقیم است. روش های دیگری نیز در رایگان یا ارزان کردن خدمات راه اندازی سایت وجود دارد. پلتفرم های آماده را به سازه های پیش ساخته تشبیه می کند. همه آنها یک شکل با امکانات تقریبا ثابت هستند. توسعه فنی سایت هایی به این شیوه و ساخته شده با این پلتفرم ها معمولا ساده نیست و نیاز به توسعه زیرساخت اصلی آنها دارد. همچنین نقل و انتقال  اطلاعات از آنها نیز سخت و در بسیاری از مواقع غیرممکن است.

هزینه طراحی سایت

طراحی سایت رایگان به بهایی گران

یک شیوه دیگر متداول در طراحی سایت ارزان یا رایگان حذف یا تلفیق بخش های مهم هزینه بر است. برای مثال یک شرکت از یک فضای میزبانی اشتراکی آزمایشی یا مبتنی بر تبلیغات خارجی برای سرویس دهی به وب سایت های مشتریان خود استفاده می کند. یعنی هزینه چندانی بابت میزبانی فضا که یک عامل بسیار مهم و تاثیرگذار برای توسعه سایت است پرداخت نمی کند اما این هزینه پرداخت نشده را از مبلغ دستمزد طراحی یا توسعه نرم افزاری کسر کرده و عملا اقدام به ارائه قیمت پائین با اختلاف زیاد می نماید. در ظاهر ،سایت ارائه شده با سایر سایت های مشابه تفاوتی ندارد اما پس از مدتی با افزوده شدن به تعداد کاربران مشکلات این سایت ها خود را نشان می دهد. این امکان رایگانی است که بسیار گران تمام می شود.

تاثیر امکانات و نیازها در هزینه طراحی سایت

مهمترین متغییر موثر بر قیمت طراحی سایت سطح، نوع امکانات و گرافیک درخواستی است. دو شاخص مهم وجود دارد، اول این که آیا سامانه مدیریت محتوای مورد نیاز باید از ابتدا به صورت اختصاصی برنامه نویسی شود یا می توان با نرم افزارهای مدیریت محتوای منبع باز آزاد سایت را ایجاد کرد. این دو نوع سایت برخلاف آنجه در تبلیغات ادعا می شود بدون تحلیل نیازها و منابع مشتری هیچ مزیتی بر یکدیگر ندارند. سامانه مدیریت محتوای اختصاصی و غیر اختصاصی هر یک مزایا و معایب خود را دارند. سیستم مدیریت محتوا یک نرم افزار تحت وب است که بوسیله آن سایت مدیریت و اداره می شود. اگر این نرم افزار به صورت اختصاصی نوشته شود به صورت کامل منطبق بر نیازهای تحلیل شده خواهد بود اما به همان نسبت هم هزینه دارد. نرم افزارهای عمومی هزینه بسیار کمتری دارند چرا که هسته آن از قبل آماده و فقط نیاز به اصلاحات گرافیکی و پیکربندی دارند.

تاثیر سبک، سابقه و پیشینه طراح سایت بر هزینه ها

هزینه توسعه دهنده ها و طراحان مستقل از شرکت های رسمی کمتر نیست. همچنین صرف این که یک شرکت چند ده سال سابقه داشته باشد یا نماینده های متعدد در شهرهای مختلف نیز دلیل بر واقعی بودن قیمت های آنها نیست. معمولا شرکت هایی که دارای نیروی جوان هستند و از فناوری های روز دنیا بهره می برند به نسبت شرکت های باسابقه قدیمی که همچنان در پوست یک نرم افزار یا زبان برنامه نویسی خاص باقی مانده اند هزینه معقول تری دارند. بر این اساس می توان میزان بروز بودن شرکت، میزان تحصیلات و تخصص نیروی انسانی و نمونه کارهای انجام شده آنها را اصلی ترین عامل موثر بر هزینه تمام شده یک وب سایت در این بخش قلمداد کرد.

هزینه میزبانی، امنیت و سرویس های اختصاصی

هر سایت بسته به امکانات و حجم محتوا به فضای میزبانی خاص خود نیاز دارد. هزینه میزبانی یک سایت شخصی با یک فروشگاه اینترنتی و یک سایت دانلودی یکسان نیست به همین دلیل قیمت نوع میزبانی اشتراکی، اختصاصی و.. در هزینه نهایی تاثیرگذار است. تقریبا اکثر شرکت های توسعه دهنده وب خود مالک سرور نیستند و فضای میزبانی را از شرکت های معتمد خود دریافت می کنند. می توانید این بخش هزینه از قبل استعلام کنید و آن را از هزینه کل کسر کنید تا به میزان تاثیرگذاری هزینه فضا پی ببرید.

سطح امنیت و استفاده از سرویس های ایمن سازی ورود اطلاعات سایت نیز قیمت های متعددی دارد. نرم افزاها و گواهینامه های امنیتی به کار گرفته شده در یک سایت که معمولا از استاندارهای بین المللی تبعیت می کنند درسطوح مختلف و با قیمت های مختلف ارائه می شوند که در ظاهر و امکانات سایت چندان محسوس نیستند اما بر روی قمیت تمام شده سایت تاثیرگذارند.

هزینه طراحی سایت

برخی دیگر از سایت ها برحسب خدماتت نیازمند دریافت سرویس از سایر شرکت ها هستند مثلا اگر قرار باشد شما یک سایت فروش خدمات بلیط هواپیما داشته باشید یا فهرستی از اطلاعات ورودی را برای مشتریان خودتان تحلیل کنید مستلزم دریافت وب سرویس خارجی هستید. این وب سرویس ها هزینه های جانبی قابل توجهی دارند که بعضا برخی از طرحان بدون در نظر گرفتن آنها قیمت نهایی را محاسبه می کنند و ممکن است مشتریان را هنگام استعلام  قمیت سایت دچار نتاقض کنند.

هزینه نهایی خدمات محتوا و سئو

خدمات بازاریابی محتوا و سئو در گروه طراحی سایت قرار نمی گیرد. این خدمات زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی است. در فناوری، تجاری سازی هزینه بسیار بیشتری از اجرای فنی دارد. محتوا و سئو یک فرایند تجاری سازی است و افزودن عنوان آن توسط برخی از توسعه دهنده ها به خدمات طراحی در واقع مزیتی است که هرگز ارائه نمی شود. یک سایت خام پس از ایجاد شدن به هیچ عنوان نمی تواند رتبه سئو مناسبی داشته یا دربرگیرنده محتوایی درخور و چشم گیری برای کاربران باشد. رعایت استاندارهای سئو در کدنویسی و یا رابط کاربری تنها توجه به یکی یا دو مورد از چندگانه های سئو است که باید در هر سایت لحاظ گردد. همچنین  پر کردن سایت با تصاویر و متن های آرشیویی نیز تامین محتوا نیست و نه تنها رتبه ای برای شما به دنبال نخواهد داشت ممکن است زمینه جریمه شدن سایت شما از طرف موتورهای جستجو را فراهم کند.

طراحی سایت ارزان در اصفهان

هزینه عمومی زندگی در کلان شهرهای دنیا و ایران باهم یکسان نیست. به جرات می توان گفت که هزینه های عمومی زندگی در اصفهان به نسبت کلان شهرهای دیگر خصوصا تهران، کرج و مشهد پائین تر است. بررسی دلایل این موضوع خارج از حوصله این مبحث است اما مرکزیت جغرافیایی، وجود نیروی انسانی ماهر و نگاه اقتصادی به مقوله خدمات مهم ترین دلایل آنهاست. تکنولوژی وب به کار رفته در یک سایت یا نرم افزار از شهر تا شهر و از کشور تا کشور تغییر چندانی ندارد اما تاثیر هزینه های جانبی و هزینه های مرتبط بر روی قیمت تمام شده خدمات است که باعث می شود یک فناوری یکسان در دو شهر هزینه متفاوت داشته باشد. طراحی سایت ارزان در اصفهان برای ما یک شعار نیست می توانید هزنیه های ما را به نسبت کیفیت با سایر شهرها مقایسه کنید و اگر به توضیحات بیشتری در این خصوص نیاز دارید از همکاران ما مشاوره بگیرید.

طراحی سایت در اصفهان

به دنبال مرکزی معتبر برای طراحی سایت در اصفهان یا توسعه سایت هستید؟ آروند آماده‌ است تا با قدرت توسعه و پشتیبانی سایتتان را ‌برعهده بگیرید. با ما تماس بگیرید

دیدگاه کاربران

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!