روش سریع تامین و تولید محتوای وبسایت


بازاریابی محتوا

 

گاهی این موضوع که وب سایت تازه طراحی شده تا چه حد در روزهای اول وقت و انرژی می خواهد بنیانگذاران کسب و کار را غافلگیر می کند و عملا تامین محتوای سایت تبدیل به یک موضوع بسیار بغرنج می شود. این چالش گاهی وب سایت ها را به روش های نامتعارف تامین محتوا مثل کپی برداری مستقیم از اینترنت سوق می دهد در صورتی که روش های زیادی هست که بوسیله آن می توان سایت را سریع پر کرد و بعدا به تدریج محتوای آن را اصلاح و تامین کرد.

این مطلب به موضوع و روش تامین محتوای سریع و اختصاصی پس از طراحی سایت می پردازد. شما سایت خود را ساخته اید.  ممکن است بخواهید خودتان محتوای سایت را تامین کنید. یا آن را به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ بسپارید در هر صورت نیاز است که در مورد ساختار و کلیت محتوای یک سایت اطلاعات کافی داشته باشید، محتوای هر سایتی شامل سه بخش کلی است:

 اول: محتوای صفحات ثابت متداول که در همه سایت ها ساختار و هدف یکسانی دارند. مثل صفحه درباره ما، صفحه تماس، صفحه قوانین و سایر صفحات ثابت مشابه. محتوای این صفحات را با ساده ترین اطلاعات که در دسترس دارید پر کنید. مثلا نیازی نیست برای صفحه قوانین سایت همان ابتدای کار یک فهرست بلند و طویل تدوین کنید. بخش درباره و تماس را کامل کنید. محتوای این صفحات معمولا پس از تدوین خیلی کم و فقط در صورت نیاز تغییر می کند.

دوم: صفحات ثابت اختصاصی هر سایت. این صفحات شامل لندینگ ها، صفحات عمومی معرفی محصول یا خدمات هستند. محتوای این صفحات با تغییر اهداف، فعالیت ها، خدمات یا محصولات تغییر می کند. ساختار و چیدمان هر صفحه بسته به فعالیت آن سایت با سایر سایت ها تفاوت دارد. صفحات ثابت با صفحات محصول تفاوت دارد چون محصولات یا اطلاعات محصولات ثابت نیست.

سوم: صفحات محتوایی وبلاگ: این بخش شامل نوشته ها، آموزش ها، نقطه نظرات و دیدگاههاست. محتوای این بخش به سرعت بروزرسانی شده و بسته به نوع فعالیت سایت نیاز به تقویم منظم محتوایی دارد. وبلاگ تنها بخش محتوای متغییر سایت نیست که مکرر نیاز به بروزرسانی دارد. در فروشگاههای آنلاین محصولات نیز چنین ویژگی هایی دارند.

بازاریابی محتوا

در ادامه برای این که بتوانید به آسانی مدیریت محتوای سایت خودتان را تامین و مدیریت کنید ابتدا باید برنامه ریزی منظم و پیگری برای سایت خود داشته باشید. الویت را به محتوایی بدهید که در اختیارتان هست. به سراغ ساخت و تولید محتوای پرهزینه و زمان بر نروید. این کار در زمانی که سایت هنوز نوپاست می تواند بخش قابل توجهی از انرژی و منابع شما را خودش اختصاص دهد. برای تهیه محتوای متفاوت و خاص کافیست به برخی از توصیه های زیر توجه کنید.

به محیط پیرامون و محل استقرار خودتان توجه کنید

ما یک شرکت طراحی سایت در اصفهان هستیم. تلاش می کنیم در درجه اول برای سازمانها، شرکت ها، کسب و کارها، اشخاص و در مجموع مشتریان شهر اصفهان سایتهایی طراحی کنید که با نیازها، ذائقه و شرایط خودشان و مشتریان آنها متناسب باشد. طبیعی است که در این مسیر تنها به ساختن یک سایت و تحویل آن بسنده نخواهیم کرد. شاید شما هم یک دندانپزشک، شرکت تولیدی، یک فروشگاه یا مشاور در یکی از خیابانهای یکی از شهرهای این کشور باشید.

کافیست نگاهی به نیازهای اطراف خود بیندازید. آن را تبدیل به متن، تصویر و ویدئو کنید و در وب سایت خودتان بگذارید. مشتریان نزدیک شما وفادارترین مشتریانی خواهند شد که ته به حال داشته اید. این معجزه محتواست. محتوای واقعی باید برای کاربر واقعی تولید و منتشر شود نه برای خوشایند موتورهای جستجو یا صرفا پر شدن یک سایت. این بهترین شروع برای داستان محتواست.

تولید و تامین محتوا تابع قانون تدریج است

به آنچه که الان موجود است متمرکز باشید. کمال گرایی در محتوا به شدت آسیب زننده است. بسیاری از سایت هایی که محتوای آنها باکیفیت، جذاب و تحسین برانگیز به نظر می رسد ماحصل چندین سال کار پیوسته هستند. بنابر این اگر بخواهید در مدت کوتاهی شبیه آنها باشید مثل این است که یک شبه بخواهید یک کتاب شعر بنویسید یا یک نقاشی بکشید که خالق آن سالها وقت صرف کرده است. پس تمام تمرکز خودتان رابه محتوایی معطوف کنید که در حال حاضر در اختیارتان هست.

روش کار با سامانه مدیریت محتوا را یاد بگیرید

اگر خودتان تصمیم دارید محتوای سایت را کامل کنید باید اول کار با سیستم مدیریت محتوای سایت ر ایاد بگیرید. اکثر سیستم های امروزی از زبان فارسی به طور کامل پشتیبانی می کنند و کافیست با ویرایشگر های متن یا اتوماسیون های اداری آشنای نسبی داشته باشید. محتوا در وب روی یک بستر تولید و منتشر می شود که شناخت ابزارهای آن برای هر مدیر سایت لازم است. دانش این ابزارها ساده و عمومی است و به عنی ورود به مسائل تخصصی و فنی وب نیست.

با یک متخصص محتوا همکاری و تعامل داشته باشید

این روش معمولا یکی از بهترین شیوه های تامین محتوای سایت است. یک متخصص تولید، تدوین و بازاریابی محتوا به شما کمک می کند در کمترین زمان سایت خودتان را کامل کنید. دقت کنید که متخصص محتوا به شما کمک می کند محتوا تولید و تدوین کند اما نمی تواند به طور قطع به جای شما و مشتریان شما فکر کند. بنابراین باید تصویر روشن و واضحی از آنچه که نیاز دارید در اختیار او بگذارید تا بتواند سایت شما را مطابق آنچه که نیاز دارید تکمیل کند.

صفحات خالی را ترجیجا از دسترس خارج کنید

هر سایت تازه راه اندازی شده تعداد زیادی صفحه خالی دارد. این صفحات خالی گاها فشار زیادی به مالک یا مدیر سایت تحمیل می کند که زودتر تکمیل و پر شوند به همین دلیل ممکن است با اطلاعات فی البداهه، اطلاعات جانمایی شده، یا کپی های نادرست تکیمل شود. بهترین راه حل در چنین مواقعی این است که فعلا این صفحات را از دسترس خارج یا لینک های آنها را از سایت بردارید تا بعدا بتوانید محتوای آن را تکمیل کنید. برخی از طراحی به واسطه این که تمایل دارند به مشتری اعلام کنند سایت آنها چه قابلیت هایی دارد یا چه مقدار کار انجام داده اند ممکن است این صفحات را در دسترس مخاطب قرار دهند.

بازاریابی محتوا

از خودتان و ویژگی های فعالیت تان شروع کنید

ویژگی های خاص فعالیت شما بهترین روش و گزینه برای تولید محتوای اختصاصی است. نیازی نیست دقیقا شبیه دیگران باشید. می توانید خدمت یا محصولی عرضه کنید که دهها نمونه از آن وجود اما نوع عرضه شما، توجه شما به مشتری و یا نوع خدمات شما بهترین سکو برای تولید و انتشار محتواست. این محتوا می تواند از یک پاراگراف متن ساده شروع شده و تا یک انیمیشن یا ویدئو پیچیده ابعاد داشته باشد، مهم این است که خاص خود شما باشد.

توصیه می کنیم در حین فرایند آماده شدن وب سایت، شما هم و به موازات آن به فکر تامین محتوای سایت خودتان باشید. اگر که طراحی و راه اندازی سایت خودتان را به شرکت ما واگذار کرده اید از همان شروع کار همکاران ما در دیجیتال مارکتنیگ آروند در کنار شما هستند.

طراحی سایت در اصفهان

به دنبال مرکزی معتبر برای طراحی سایت در اصفهان یا توسعه سایت هستید؟ آروند آماده‌ است تا با قدرت توسعه و پشتیبانی سایتتان را ‌برعهده بگیرید. با ما تماس بگیرید

دیدگاه کاربران

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!