روزانه حدودا دو میلیون پست وبلاگی منتشر می شود.60 درصد از وب سایت ها،برای رسیدن به اهدافشان روزانه حداقل یک محتوا منتشر می کنند.مشاغلی که هر روز محتوا منتشر می کنند،نسبت به سایر کسب و کار ها 7.8 درصد سریع تر رشد می کنند.

اما در کنار همه این نکات جذاب در نظر داشته باشید که تولید و مدیریت محتوا در حدود 62 درصد نسبت به سایر روش های بازاریابی سنتی هزینه کمتری و در مقابل تا 3 برابر تاثیر بیشتری بر رشد یک کسب و کار دارد!!!!

واقعا روشی جذاب تر از این برای بازاریابی سراغ دارید؟؟

پس اگر در مورد تولید و مدیریت محتوا صحبت می کنیم به این معنی است امروز که هر کسی با هر بودجه، امکانات، معلومات و سطح دسترسی به رسانه و مخاطب، می توند تولید و مدیریت محتوا انجام دهد. کافیست بتواند در مورد چیزی حرف بزند یا بنویسد.

تاریخچه تولید و مدیریت محتوا:

تاریخچه تولید و مدیریت محتوا یک موضوع بحث برانگیز است.می گویند تولید و مدیریت محتوا Content Marketing بعد از اختراع دستگاه چاپ رسمیت یافت، اما ظاهرا قدمت آن به زمانی برمی گردد که اجداد کهن ما در زمانهای دور می خواستند شکار اضافه خودشان را با میوه های غار همسایه معاوضه کنند، پس به دنبال راهی بودند تا آنها را با این مهم آشنا کنند و ظاهرا ترسیم و تصویر توانایی شکار بر روی دیوار غارها آغازگر اولین محتوا بشری با هدف بازاریابی است. تولید و مدیریت محتوا اگرچه با صنعت چاپ رسمیت یافت اما با همه گیر شدن فناوری اطلاعات عمومیت پیدا کرد.

تولید محتوا

تولید و مدیریت محتوا چیست؟

به هنر برقراری ارتباط موثر با مشتری بدون فروش مستقیم کالا و خدمات به آنها تولید و مدیریت محتوا گفته می شود. این یک تکنیک است که شامل ایجاد و تنظیم محتوای منحصر به فرد و مرتبط با کسب و کار است که مشتریان آن را مفید و ارزشمند می دانند.

اما نکته مهم این است که برای بازاریابی درست محتوا،باید استراتژی درست و موثر داشته باشد.

استراتژی تولید محتوا چه کاربردی دارد؟

در تمام فرایند دیجیتال مارکتینگ مفهوم بازاریابی به سمت فروش اینترنتی گرایش بیشتری دارد تا سایر مفاهیم بنیادی تر آن. پس به نوعی هدف اصلی تولید و مدیریت محتوا هم فروش سریعتر و بیشتر است. اهمیت محتوا در فرایند بازاریابی به اندازه ای توسعه یافته است که بدون در نظر گرفتن محتوا انجام خدمات سئو و بهینه سازی حرفه ای و پایدار یا غیرممکن است یا توجیه اقتصادی ندارد. محتوا تاج سئو و بهینه سازی است در عین حال که خود به تنهایی قادر است بخش قابل توجهی از بار مشتری آوری را به دوش بکشد. مهفوم مهم و پرکاربردی که به موازات تولید و مدیریت محتوا استفاده می شود «استراتژی محتوا» است. دستیابی به وظیفه ای که برای محتوا در نظر گرفته می شود خط مشی و استراتژی محتوایی نامیده می شود. این هدف می تواند تامین نیازهای اولیه، جذب مشتری یا هر چیز دیگری مثل برندسازی یا هویت بخشی به یک تجارت نوپا نیز باشد.

باید در نظر داشته باشید که یک استراتژی تولید محتوا ثابت برای همه وجود ندارد.هیچ استراتژی به یک اندازه برای همه شرکت ها مناسب نیست.بخشی از یک استراتژی تولید محتوا موفق بر این اصل استوار است،که مطابق با نیازهای خاص برند شما و اهدافی که تعیین کردید،تعریف و پیاده سازی شود.

برای تهیه یک استراتژی محتوا،همین الان با کارشناسان ما در آروند تماس بگیرید.

*تماس

تولید و مدیریت محتوا چطور به کسب و کار شما کمک می کند؟

مهم نیست که کسب و کار شما در چه حوزه ای باشد،تولید و مدیریت محتوا روشی است موثر برای تقویت تلاش های بازاریابی شما.همه شرکت های موفق از تولید و مدیریت محتوا به شکلی استفاده می کنند،چرا؟

تولید و مدیریت محتوا می تواند به شما کمک کند:

  • برای مخاطبانتان اعتماد ایجاد کنید.

ایجاد محتوای با کیفیت به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود رابطه ای پایدار برقرار کنید. ز طریق محتوایی که تولید و ارائه می دهید ، می توانید تجربه و ارتباط مثبتی را برای مشتریان خود ایجاد کنید که در بلند مدت تأثیر خوبی بر جای خواهد گذاشت

  • به کمک محتوا،اثر بخشی از استراتژی سئو خود را تضمین کنید:

وقتی محتوایی وجود نداشته باشد،صفحه ای هم برای رتبه گرفتن وجود ندارد.یکی از ارکان اصلی سئو،محتوا است،و از آنجا که  سئو نقش مهمی در میزان دیده شدن برند شما و در دسترس بودن شما به صورت آنلاین دارد،باید جدی گرفته شود.

  • تولید محتوا به افزایش نرخ تبدیل مشتریان کمک می کنید:

تولید و مدیریت محتوا به شما کمک می کند،با مشتریان مستقیم ارتباط برقرار کنید.با ارائه محتوای با ارزش و سازگار می توانید به مشتریان خود برای تصمیم گیری و خرید کمک کنید.

  • به تولید و مدیریت محتوا،حضور خود را در رسانه های اجتماعی تقویت کنید:

تولید و مدیریت محتوا تقریباً از همه ابعاد استراتژی دیجیتال برند شما پشتیبانی می کند. هنگام بازاریابی در کانال ها و سیستم عامل های مختلف ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که محتوای سازگار و با کیفیت بالا را بدون توجه به مکانی که در آن پست یا انتشار می دهید ، در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید.

چطور محتوا تولید کنیم؟

تولید و مدیریت محتوا متشکل است از «هدف و برنامه، موضوع، رسانه و روش بازخوردگیری» اینها مهمترین عناصر تشکیل دهنده یک روند تاثیرگذار در تولید و مدیریت محتوا هستند. این شیوه صرفا محدود به اینترنت یا رسانه های اجتماعی نیست. هنوز هم بسیاری از برندها از حامل های رسانه ای قدیمی تر مانند دیسک های DVD , CD استفاده می کنند. برخی هم از حافظه های قابل انتقال مثل فلش مموری را به عنوان ترکیبی از تولید و مدیریت محتوا و هدیه های تبلیغاتی دیجیتال را به کار می برند. اما در همه این موارد محتواست که بار جذب مشتری جدید و حفظ مشتری قبلی را به دوش می کشد و اینترنت به عنوان مهمترین بستر تولید و مدیریت محتوا به جهت توزیع و انتشار است. نکته دیگر در تولید و مدیریت محتوا هدف های جزئی است. مثلا بر روی چه جامعه ای از مخاطب با چه حجمی از محتوا و با چه موضوعی می خواهیم تاثیر بگذاریم و این تاثیر را چگونه ارزیابی می کنیم

چه محتوایی تولید کنیم؟

اکثر مردم وقتی عبارت تولید و مدیریت محتوا را می شنوند،بلافاصله به یاد پست ها و مقالات وبلاگی می افتند.اما در واقع تولید و مدیریت محتوا بسیار بیشتر از نوشتن مقاله است.درست است که تولید محتوای متنی تاثیر زیادی دارد، اما از دیگر فرمت های تولید محتوا مانند محتوا مانند فیلم ها ، پادکست ها و اینفوگرافیک ها نباید غافل شوید.

اگرچه امروز اکثر بسترهای اجتماعی توزیع تلاش می کنند محدودیت های فرمت رسانه را از پیش روی خود بردارند با این حال هر فرمت محتوایی بهتر است از طریق رسانه تخصصی خود توزیع و منتشر شود.

در تولید و مدیریت محتوا ارجاع سریع و تعامل بی واسطه با مخاطب، از سایر شاخص های متدول رسانه ای اهمیت بیشتری دارد، بنابراین صرف نظر از کمیت مخاطبان یک رسانه، باید به کیفیت تبدیل مخاطب به مشتری آن نیز توجه داشت. آمارهای قابل تحلیل و استناد نقش بسیار مهمی در هدف بخشی روند توزیع محتوا دارد. توزیع و انتشار محتوا به اندازه تولید آن و چه بسا بیشتر اهمیت دارد بر همین اساس داشتن یک برنامه مدون از جریان توزیع و نشر محتوا به عنوان بخش مهمی از استراتژی محتوا حائز اهمیت است

تولید و مدیریت محتوا در آژانس دیجیتال مارکتنیگ آروند

محتوای خوب رسانه ساز است و به تدریج سایت شما را علاوه بر یک کسب و کار به رسانه ای ثابت تبدیل می کند. ارزش رسانه ای امروز در هر کسب و کاری حائز اهمیت است به همین دلیل نگاه مجموعه دیجیتال مارکتنیگ اروند به فرایند تولید و مدیریت محتوا یک فرایند رسانه سازی است با این تفاوت که می توان آن را با هر سطح از بودجه و امکانات پیاده سازی کرد.

اگر می خواهید واقعا تاثیر اهمیت تولید و مدیریت محتوا را در عمل ببینید،باید همین الان شروع کنید.روند توسعه و استراتژی محتوا،که بر خریداران اصلی شما تمرکز دارد را پیدا کنید.درباره چگونگی مشارکت کاربران با یک آژانس تولید و مدیریت محتوا مشورت بگیرید.نمونه کارهای شرکت ها را بررسی کنید.هزینه ها را مقایسه کنید،در نهایت بهترین را انتخاب کنید.

آروند همواره بهترین ها را برای شما که بهترین هستید،ارائه می کند.جهت مشاوره رایگان و ارائه مناسب ترین استراتژی تولید محتوا با همکاران ما تماس بگیرید

تولید و مدیریت محتوا

روشی جذاب بری بازاریابی دیجیتال

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!