چطور افزایش بازدید سایت داشته باشیم؟


افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت یکی از مهمترین و اصلی ترین فعالیت هایی است که این روزها ذهن هر مدیر سایتی را به خودش مشغول کرده و به طبع از اهمیت خیلی زیادی هم برخوردار است. هر کسب و کار اینترنتی به فکر بالا بردن بازدید سایت خود است تا به این وسیله بتواند مشتری های بیشتری را به سمت کسب و کارش روانه کند و در نتیجه باعث افزایش درآمد شود.
اگر وب سایت شما دارای بهترین امکاناتی باشد که سایتی در دنیا نظیرش را نداشته باشد اما ترافیک و بازدید کننده ای نداشته باشد، هیچ ارزشی نخواهد داشت و همین دلیلی می شود تا خیلی از کسب و کارهای اینترنتی در کسب و کارشان موفق نمی شوند. ناتوان بودن در بالا بردن بازدید سایت در گوگل به هیچ عنوان چیزی نیست که به دنبالش بودید و هر مدیری از هر ترفندی استفاده می کند تا به واسطه آن باعث افزایش بازدید سایت در گوگل باشد.

 

افزایش بازدید سایت

 

مزیت های افزایش بازدید سایت

به طور حتم بالا رفتن بازدید و افزایش ترافیک سایت می تواند مزیت های زیادی را برای صاحبان سایت ها به همراه داشته باشد که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 • افزایش بازدید سایت در بلند مدت می تواند باعث افزایش درآمد سایت شود
 • به مرور زمان افزایش ترافیک سایت می تواند سایت شما را به صدر جستجوهای گوگل نزدیک تر کند
 • هر چه بازدید کننده های سایت بیشتر باشند به طبع همین بازدید کننده ها کسب و کارتان را به وسیله بازاریابی دهان به دهان به دیگران معرفی می کنند
 • بازدید و ترافیک بیشتر به معنای محبوبیت بیشتر در گوگل است
 • برند سازی به هنگامی که افزایش بازدید سایت دارید خیلی راحت تر انجام می شود
 • بالا بردن بازدید سایت روی سئو و بهینه سازی سایت تان تأثیرگذار خواهد بود
 • به وسیله همین بازدید کننده می توانید شاهد کاهش بانس ریت یا همان کاهش نرخ فرار کاربران باشید
 • کاهش رتبه الکسای سایت تان در گرو همین افزایش بازدید سایت است

و خیلی از موارد دیگر.

[attention]افزایش بازدید سایت در بلند مدت می تواند باعث افزایش درآمد سایت شود [/attention]

اما در اینجا قصد داریم به چند روش مهم و اصولی در افزایش بازدید سایت اشاره کنیم که هر کدام در نوع خودشان می توانند باعث بالا رفتن بازدید و ترافیک سایت شوند.

روش اول: برای افزایش بازدید سایت محتواهایی تولید کنید که نیاز کاربران را برطرف کند

یکی از مواردی که خیلی روی افزایش بازدید و افزایش ترافیک سایت تأثیرگذار است و متأسفانه خیلی از مدیران سایت ها و اشخاصی که روی سئو سایت کار می کنند به آن اهمیت نمی دهند همین تولید محتواست. تولید محتوا پادشاه جذب مشتری است و یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای جذب بازدید کننده و ترافیک است.

همه مخاطبین و کاربرانی که وارد اینترنت می شوند به نوعی به دنبال این هستند تا به وسیله مطالب و محتواهای یک سایت نیازها و مشکلاتشان را برطرف کنند. اگر سایت شما نتواند این کار را انجام دهد به طبع به سراغ دیگر سایت ها می رود و این در بلند مدت باعث افزایش نرخ فرار کاربران از سایت می شود و گوگل تک تک این موارد را در نظر می گیرد.

سعی کنید مطالب و محتواهایی را تولید کنید که بتواند نیاز کاربران را هدف بگیرد تا دیگر کاربران، سایت تان را به عنوان یک سایت مرجع در یک زمینه خاص در نظر بگیرند. همین نکته کوچک اگر رعایت شود به مرور زمان خیل بازدید کننده ها به سمت کسب و کارتان روانه می شوند.

روش دوم: از قدرت شبکه های اجتماعی برای افزایش بازدید سایت استفاده کنید

یکی دیگر از قدرتمندترین موارد در جذب مشتری، شبکه های اجتماعی است که منبعی عظیم و بزرگ از بازدید کننده هاست. شبکه های اجتماعی این روزها مهمان خوانده و ناخوانده هر شخصی است که دارای گوشی تلفن همراه هوشمند است. از اشخاص حقیقی و حقوقی گرفته تا اشخاص عادی. همه و همه در شبکه های اجتماعی در حال فعالیت هستند.

می توانید با ارسال مطالب و محتواهای تولید شده و یا معرفی محصولات، کالاها، خدمات و یا کسب و کارتان بازدید و ترافیک بیشتری را به سمت سایت تان روانه کنید و این نشان از قدرت این شبکه در فضای مجازی است. از اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی نزد ایرانی ها گرفته تا لینکدین، توییتر، تلگرام، فیسبوک و خیلی از اپلیکیشن های دیگر.

به وسیله این برنامه ها هم می توانید بک لینک های خیلی خوب و با کیفیتی بگیرید و هم می توانید این تضمین را داشته باشید که بازدید کننده و ترافیک بیشتری را دریافت کنید اما به شرط اینکه به صورت مداوم فعالیت کنید نه اینکه امروز یک پست قرار دهید و چند روز بعد یک پست دیگر. همه این موارد از چشمان کاربر و اشخاصی که به همین واسطه وارد سایت تان می شوند دور نخواهد ماند و از همه مهمتر اینکه اگر محتواهای خوبی تولید کنید کاربران مجاب می شوند تا محتواهای شما را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و این خودش به نوعی باعث افزایش بازدید سایت می شود.

روش سوم: ویدیو تولید کنید

تأثیری که ویدیو مارکتینگ روی مخاطبین می گذارد شاید از هر چیز دیگری بیشتر باشد و به طبع از محبوب ترین فرمت های محتوایی همین ویدیو است. شاید تصور کنید که تولید ویدیو و انتشار آن در سایت یا شبکه های اجتماعی کار سختی باشد اما باید این را بیان کردن که هر کاری سختی خودش را دارد و به اصطلاح “هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد”.

[attention]ویدیو مارکتینگ از محبوب ترین فرمت های محتوایی است [/attention]

اگر قصدتان این است که به واسطه هر ترفندی بازدید کننده ها را در سایت نگه دارید و یا اینکه بازدید کننده ها را به طرف سایت تان روانه کنید باید سختی بکشید و یکی از این موارد ساخت ویدیو است که در نوع خودش می تواند بی نظیر باشد.

درست کردن ویدیو هم از چند روش و تکنیک قابل انجام است:

تکنیک اول: اگر قرار است خودتان در جلو دوربین صحبت کنید حتماً نیازی نیست که از دوربین های با کیفیت و گران قیمت استفاده کنید. همین که با گوشی خودتان هم فیلم بگیرید و با قدرت و اعتماد به نفس در زمینه کاری تان صحبت کنید، کافیست.

تکنیک دوم: اگر هم مایل باشید می توانید مقاله هایی که از قبل نوشته اید را به صورت ویدیو در بیاورید و این کار هم ساده است. فقط کافیست محتوای مقاله ها را به صورت تیتروار در پاورپوینت وارد و تمام مطالبی که در محتوا نوشته اید را خودتان با هدفون صحبت کنید. برای فیلم برداری از محیط پاورپوینت هم می توانید از نرم افزار Snagit کمک بگیرید.

تکنیک سوم: به واسطه نرم افزار Snagit می توانید از محیط کاری ویندوز فیلم برداری کنید و یک ویدیو آموزشی تهیه و در اختیار مخاطبین و کاربران تان قرار دهید.

تکنیک چهارم: اگر مایل هستید که ویدیوهای حرفه ای تهیه کنید می توانید از برنامه وگاس پرو (Vegas pro) که یک برنامه حرفه ای در زمینه تدوین فیلم و عکس و صوت است استفاده کنید. به وسیله این برنامه می توانید فیلم هایی با هر کیفیتی تولید و در شبکه های اجتماعی و دیگر مکان ها به اشتراک بگذارید.

ویدیوها را در کجا به اشتراک بگذاریم؟

این سوالی است که ذهن خیلی از مدیران سایت ها را به خودش مشغول کرده اما شاید بهترین مکان در این طور مواقع سایت های اشتراک ویدیو از جمله آپارات، یوتیوب، تماشا، نماشا، نمایش، اینت و خیلی از سایت های دیگر است که روزانه می تواند هزاران بازدید کننده را به سمت سایت تان هدایت کند و همین در بلند مدت باعث افزایش بازدید سایت و در نتیجه رسیدن به صدر جستجوهای گوگل می شود.

روش چهارم: تولید بک لینک های رایگان

یکی دیگر از روش های موثر در جذب بازدید کننده و ترافیک بیشتر، ایجاد بک لینک های رایگان است که خیلی روی سئو و بهینه سازی سایت تأثیر زیادی دارد. شاید ایجاد بک لینک زمان بر باشد اما ارزش این را دارد که به واسطه آن بتوانید شاهد افزایش بازدید سایت تان باشید.

[attention]ایجاد بک لینک های رایگان روی سئو و بهینه سازی سایت تأثیر زیادی دارد[/attention]

مورد دیگری که خیلی ارزش بک لینک ها را بیشتر می کند این است که اعتبار صفحات سایت تان به خصوص صفحاتی که از آنها بک لینک می گیرید وابسته به همین بک لینک های رایگان است. هر چه اعتبار سایت تان بالاتر برود روی بهبود رتبه سایت تان تأثیر بیشتری خواهد گذاشت و روز به روز تأثیرش را هم مشاهده خواهید کرد.

اما یک نکته مهم که نبایستی فراموش کنید:

تأثیر ایجاد بک لینک های رایگان از همان روز اول خودش را نشان نمی دهد و ممکن است یک یا دو ماه زمان بر باشد. پس هرگز دلسرد نشوید و مدام در حال ایجاد بک لینک های با کیفیت و با ارزش باشید تا به مرور زمان تأثیرش را در افزایش بازدید سایت تان مشاهده کنید.

روش پنجم: تولید و انتشار کتاب های الکترونیکی

خیلی از کاربران از مطالعه کتاب های الکترونیکی که به eBook هم مشهورند لذت می برند و حاضرند مطالب و محتواهای تولید شده را به صورت یک کتاب الکترونیکی دریافت و در زمان مناسب مطالعه کنند. این مورد اصلاً کار سختی نیست فقط کافیست که محتواها، مقالات و مطالبی که در سایت خودتان تولید می کنید را به صورت فایل PDF در بیاورید و در سایت هایی مانند “تک بوک، کتاب سبز، ebooksworld و غیره قرار دهید.

اما یک نکته را فراموش نکنید:

حتماً در PDF های تولید شده، لوگو و آدرس اینترنتی سایت را قرار دهید. این کار 3 مزیت بزرگ برای افزایش بازدید سایت تان دارد:

 • مزیت اول: ممکن است کاربران ترغیب شوند وارد سایت تان شوند و این یعنی افزایش ترافیک سایت
 • مزیت دوم: ممکن است برخی کاربران آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت ها و یا برای دیگر کاربران ارسال کنند و این مورد هم به افزایش بازدید سایت کمک شایانی می کند
 • مزیت سوم: تولید محتواها به صورت PDF می تواند به برند سازی کسب و کار اینترنتی و در نتیجه افزایش بازدید سایت کمک خیلی بزرگی کند

دیدگاه کاربران

سوالی برایتان پیش آمده ؟ از ما بپرسید!